Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Joe Biden udělal v kampani velkou chybu, Trump toho hned zneužil

Joseph Robinette „Joe“ Biden, Jr., 47. viceprezident USA
Joseph Robinette „Joe“ Biden, Jr., 47. viceprezident USA
Foto: kmu.gov.ua **www.kmu.gov.ua**

Voliče z hispánské komunity chtěl na svou stranu před prezidentskými volbami v USA získat bývalý viceprezident Joe Biden kampaní s názvem Todos con Biden (Všichni s Bidenem). Bidenův tým si ovšem zapomněl zaregistrovat internetovou stránku s příslušným jménem, informoval web ABC.

Chyby rivala okamžitě využili spolupracovníci Donalda Trumpa a web todosconbiden.com nyní odkazuje na kampaň amerického prezidenta Latinos for Trump (Hispánci za Trumpa).

"Ups, Joe na Hispánce zapomněl," stojí na webu s názvem Bidenovy kampaně ve španělštině i v angličtině. "Joe jenom slibuje," lze se rovněž dočíst na stránce, která odkazuje na webovou prezentaci Trumpovy kampaně, jejímž cílem je oslovit občany Spojených států původem z Latinské Ameriky.

Trumpův tým si zajistil také twitterový účet @todosconbiden a umístil na něj videa a fotografie kritizující prezidentova možného soupeře ve volbách.

Joe Biden is the king of putting "kids in cages" pic.twitter.com/zdRZL2bK5m

— Todos Con Biden (@todosconbiden) October 23, 2019

"Kampaň Joea Bidena je neschopná a mají naprosto špatného kandidáta," poznamenala mluvčí Trumpovy kampaně Erin Perrineová. Zástupkyně Bidenova týmu Isabel Aldunateová označila postup konkurentů za "dětinský". "Je to soutěž a člověk se snaží získat výhodu, jak jen může, a toto je výhoda, kterou jsme získali," reagovala členka kampaně Latinos for Trump Bertica Cabreraová Morrisová.

Počet voličů hispánského či latinskoamerického původu ve Spojených státech v posledních letech neustále roste. V roce 2020, kdy v USA budou další prezidentské volby, by mohl podle výzkumníků z Pew Research Center dosáhnout 32 milionů. V roce 2016 hlasovalo 66 procent voličů s kořeny v Latinské Americe pro demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou.

Témata:  Joe Biden Donald Trump volební kampaň USA volby v USA

Aktuálně se děje

17. května 2024 19:50

Třináct zemí vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh

Třináct zemí, včetně sedmi členů Evropské unie, vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy a umožnil dovoz humanitární pomoci na toto palestinské území přes všechny dostupné přechody. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy