Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Joe Biden udělal v kampani velkou chybu, Trump toho hned zneužil

Joseph Robinette „Joe“ Biden, Jr., 47. viceprezident USA
Joseph Robinette „Joe“ Biden, Jr., 47. viceprezident USA
Foto: kmu.gov.ua **www.kmu.gov.ua**

Voliče z hispánské komunity chtěl na svou stranu před prezidentskými volbami v USA získat bývalý viceprezident Joe Biden kampaní s názvem Todos con Biden (Všichni s Bidenem). Bidenův tým si ovšem zapomněl zaregistrovat internetovou stránku s příslušným jménem, informoval web ABC.

Chyby rivala okamžitě využili spolupracovníci Donalda Trumpa a web todosconbiden.com nyní odkazuje na kampaň amerického prezidenta Latinos for Trump (Hispánci za Trumpa).

"Ups, Joe na Hispánce zapomněl," stojí na webu s názvem Bidenovy kampaně ve španělštině i v angličtině. "Joe jenom slibuje," lze se rovněž dočíst na stránce, která odkazuje na webovou prezentaci Trumpovy kampaně, jejímž cílem je oslovit občany Spojených států původem z Latinské Ameriky.

Trumpův tým si zajistil také twitterový účet @todosconbiden a umístil na něj videa a fotografie kritizující prezidentova možného soupeře ve volbách.

Joe Biden is the king of putting "kids in cages" pic.twitter.com/zdRZL2bK5m

— Todos Con Biden (@todosconbiden) October 23, 2019

"Kampaň Joea Bidena je neschopná a mají naprosto špatného kandidáta," poznamenala mluvčí Trumpovy kampaně Erin Perrineová. Zástupkyně Bidenova týmu Isabel Aldunateová označila postup konkurentů za "dětinský". "Je to soutěž a člověk se snaží získat výhodu, jak jen může, a toto je výhoda, kterou jsme získali," reagovala členka kampaně Latinos for Trump Bertica Cabreraová Morrisová.

Počet voličů hispánského či latinskoamerického původu ve Spojených státech v posledních letech neustále roste. V roce 2020, kdy v USA budou další prezidentské volby, by mohl podle výzkumníků z Pew Research Center dosáhnout 32 milionů. V roce 2016 hlasovalo 66 procent voličů s kořeny v Latinské Americe pro demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou.

Témata:  Joe Biden Donald Trump volební kampaň USA volby v USA

Související

Aktuálně se děje

1. prosince 2025 18:53

Začal platit zákaz ohňostrojů. Hrozí pokuta až sto tisíc korun

Od 1. prosince 2025 vstoupila na celém území České republiky v platnost novela zákona o pyrotechnice. Tato legislativní úprava výrazně zpřísňuje pravidla pro prodej a používání zábavní pyrotechniky. Hlavním cílem těchto změn je zvýšení bezpečnosti a ochrana zdraví obyvatel. Zároveň se nová pravidla zaměřují na omezení negativních dopadů hluku a znečištění na životní prostředí a zvířata. Pokuta za nedodržení nových pravidel se může vyšplhat až na 100 000 korun. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy