reklama

Chyby rivala okamžitě využili spolupracovníci Donalda Trumpa a web todosconbiden.com nyní odkazuje na kampaň amerického prezidenta Latinos for Trump (Hispánci za Trumpa).

"Ups, Joe na Hispánce zapomněl," stojí na webu s názvem Bidenovy kampaně ve španělštině i v angličtině. "Joe jenom slibuje," lze se rovněž dočíst na stránce, která odkazuje na webovou prezentaci Trumpovy kampaně, jejímž cílem je oslovit občany Spojených států původem z Latinské Ameriky.

Trumpův tým si zajistil také twitterový účet @todosconbiden a umístil na něj videa a fotografie kritizující prezidentova možného soupeře ve volbách.

"Kampaň Joea Bidena je neschopná a mají naprosto špatného kandidáta," poznamenala mluvčí Trumpovy kampaně Erin Perrineová. Zástupkyně Bidenova týmu Isabel Aldunateová označila postup konkurentů za "dětinský". "Je to soutěž a člověk se snaží získat výhodu, jak jen může, a toto je výhoda, kterou jsme získali," reagovala členka kampaně Latinos for Trump Bertica Cabreraová Morrisová.

Počet voličů hispánského či latinskoamerického původu ve Spojených státech v posledních letech neustále roste. V roce 2020, kdy v USA budou další prezidentské volby, by mohl podle výzkumníků z Pew Research Center dosáhnout 32 milionů. V roce 2016 hlasovalo 66 procent voličů s kořeny v Latinské Americe pro demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou.

Loading...

2 komentáře (Poslední 25.10. 19:11) Napište svůj názor

reklama