reklama

"Já určitě tam poletím, i když se to týká hlavně států, které samozřejmě jsou v první linii, kudy přicházejí ilegální migranti," řekl dnes premiér před odletem do Budapešti na summit visegrádské skupiny (V4). "Bojovat proti ilegální migraci je moje hlavní agenda," dodal.

Dnešní schůzka V4 se uskuteční týden před začátkem summitu Evropské unie v Bruselu. Jedním z jeho hlavních témat bude právě migrace. Andrej Babiš, Viktor Orbán, Mateusz Morawiecki a Peter Pellegrini se po společném setkání sejdou s rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem u pracovního oběda.

Podle úřadu vlády ve Vídni schůzka souvisí s nadcházejícím předsednictvím v Radě EU, které Rakousko od Bulharska převezme na přelomu června a července. Jeho prioritou je mimo jiné boj s nelegální migrací. Zlepšení vnější ochrany hranic schengenského prostoru dlouhodobě prosazuje také visegrádská čtyřka.

Summit premiérů Babiše, Orbána, Morawieckého a Pellegriniho v Budapešti bude letos posledním za předsednictví Maďarska. Od počátku července bude visegrádské čtyřce rok předsedat Slovensko.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama