reklama

S odkazem na tři neuvedené zdroje server Neovlivni.cz uvedl, že vláda na svém minulém zasedání schválila jmenování Tuhého velvyslancem. O změně na pozici policejního prezidenta média již dříve spekulovala. Vláda se k věci zatím nevyjádřila. Sám Tuhý už koncem května řekl deníku Právo, že o odchodu z funkce neuvažuje.

Dnes svá slova Tuhý potvrdil. "K tématu odchodu z funkce policejního prezidenta jsem se již opakovaně veřejně vyjádřil, aktuálně nemám žádné nové informace," uvedl Tuhá prostřednictvím twitterového účtu Policie ČR.

 Podle Aktuálně.cz ale Tuhý na základě usnesení vlády převezme vedení české ambasády v Bratislavě až po vypršení svého mandátu šéfa policie. Do funkce policejního prezidenta byl Tuhý ustanoven v dubnu 2014, mandát mu končí v dubnu příštího roku. 

Do funkce policejního prezidenta byl Tuhý ustanoven v dubnu 2014. Mandát mu končí v dubnu příštího roku. Letos v květnu řekl Tuhý Právu, že nikam neodchází a žádnou oficiální nabídku na jiný post nedostal.

Policejního prezidenta ustanovuje do funkce ministr vnitra. Kandidátem na pozici ministra vnitra v další Babišově vládě je předseda ČSSD Jan Hamáček.

Server také upozorňuje, že je jde už o několikátou personální změnu, která může mít dopad na premiérovu kauzu Čapí hnízdo

1 komentář (Poslední 22.06. 08:59) Napište svůj názor

reklama