reklama

"Myslím, že státy Visegradu tady daly jasně najevo, že takto ne a že je potřeba ten přístup změnit," řekl Fiala v dnešních Otázkách Václava Moravce v ČT. Hamáček uvedl, že i když s neúčastí premiéra na schůzce souhlasí, bylo by možná dobré, aby se na setkání vydal níže postavený zástupce Česka. "Je vždycky dobré vědět, co se projednává," míní.

Prezident Miloš Zeman řekl Blesku.cz, že vzal argumenty ministerských předsedů států visegrádské skupiny k neúčasti na jednání na vědomí. "Já si myslím, že by bylo dobré, aby tam jeli jako rovnoprávní partneři, a nikoli jako někdo, koho zve zbytek Evropské unie na kobereček," uvedl Zeman. 

"Opravdové a celoevropské řešení se nemá hledat na neformálních summitech organizovaných jako z nouze ctnost, ale na Evropské radě, kde se scházejí všechny členské státy," sdělil v sobotu Babiš.

Německá kancléřka Angela Merkelová podle něj potřebuje vyřešit migraci zejména z Itálie do Německa přes Rakousko, aby Německo nemuselo uzavřít hranice. Následně ale byly přizvány i další státy. "Nastavení toho setkání a větší počet účastnících se států spíše komplikuje výsledek," soudí český premiér.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama