reklama
Tahle kráska Victoria's Secret nedávno rodila. Věřili byste tomu? - anotační obrázek
Tahle kráska Victoria's Secret nedávno rodila. Věřili byste…

Podle meteorologů byla ve středních Čechách alespoň na jedné měřicí stanici překročena prahová hodnota přízemního ozonu 180 mikrogramů na metr krychlový. 

"Při pobytu pod širým nebem v odpoledních hodinách doporučujeme zdržet se zvýšené fyzické zátěže spojené se zvýšenou frekvencí dýchání," uvedl ČHMÚ. Doporučení platí hlavně pro jedince s chronickými dýchacími potížemi, starší lidi a malé děti.

Přízemní ozon je zdraví škodlivý. Způsobuje podráždění dýchacích cest a očí, bolesti hlavy a zvyšuje riziko astmatického záchvatu. Za jeho přibýváním stojí pravděpodobně vedra a silné sluneční záření.

V Plzni - Bolevci dnes odpoledne ukázal teploměr 37 stupňů Celsia. Dosud nejteplejší 31. červenec byl na stanici v Plzni - Bolevci v roce 1994, kdy se teploměr zastavil až na 37,8 stupně.  Ze stanic, které sledují počasí alespoň 30 let, dnes v Plzeňském kraji počasí překonalo rekord jen v Přimdě na Tachovsku. Dnes tam bylo 32,3 stupně, dosavadní rekord z roku 1994 byl 31,5 stupně.

V Libici nad Doubravou na Havlíčkobrodsku dnes teploměr ukázal 34 stupňů Celsia. Padl tak loňský rekord 32,2 stupně Celsia, uvedl Peter Hruška z Českého hydrometeorologického ústavu. Také v Kostelní Myslové na Jihlavsku dnes meteorologové zaznamenali nejvyšší teplotu od roku 1994, naměřili 32,6 stupně, o dvě desetiny víc než před 24 lety. 

0 komentářů Napište svůj názor

reklama