Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U požáru lesa na Olomoucku zasahuje šest jednotek hasičů

Požáry lesu v ČR
Požáry lesu v ČR
Foto: hzscr.cz

Olomouc - Hasiče na Olomoucku během dneška zaměstnaly dva rozsáhlejší požáry lesního porostu.

První z nich zasáhl porost za Horní Boudou v katastru Dolan, podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka šlo o plochu o velikosti jednoho hektaru. K druhému vyrazili hasiči u Chabičova. V obou případech se do zásahu zapojilo několik jednotek hasičů, požár je zaměstná na několik hodin.

U Dolan poblíž Jívové zasáhl požár hrabanku, kořeny a část mladých stromků. Hustý kouř z lesa, který byl viditelný na vzdálenost několika kilometrů, nahlásilo hned několik lidí.

"Hasiči likvidují požár na ploše zhruba sto krát sto metrů v těžce přístupném svahovitém terénu. Plameny pohltily část starých pařezů, nové výsadby a okolní hustě prorostlé hrabanky," uvedl mluvčí hasičů.

Témata:  požáry lesů v ČR požáry

Související

Aktuálně se děje

9. května 2025 10:53

Válka na Ukrajině má podporu celého Ruska, řekl Putin na oslavách v Moskvě

Ruská metropole Moskva hostila v pátek dopoledne velkou vojenskou přehlídku u příležitosti oslav 80. výročí konce druhé světové války a vítězství nad nacistickým Německem. Prezident Vladimir Putin během akce řekl, že Rusko bude nadále bariérou proti nacismu a jeho občané budou i nadále podporovat vojáky, kteří aktuálně bojují na sousední Ukrajině. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy