reklama

Nárůst bude pravděpodobně nižší, pravděpodobně mezi sedmi až deseti procenty. Hamáček předpokládá, že se jednání uzavřou příští týden. "Byl bych rád, abychom se co nejvíce přiblížili k deseti procentům, jakkoliv rozumím, že to deset procent nebude," řekl dnes Hamáček.

Rizikový příplatek pro policisty by chtěl Hamáček navýšit o šest procent. "To si myslím, že na tom spor není. Jediné, co teď řešíme s ministryní financí (Alena Schillerová - ANO) je, o kolik procent stoupnou tarify. Zda to bude o procento, dvě, tři nebo o čtyři," dodal.

Očekává, že ke kompromisnímu řešení dospějí velmi záhy. "Předpokládám, že příští týden," dodal. Zvýšení platů policistů by podle něj mělo státní rozpočet zatížit maximálně o 1,4 miliardy korun.

Podle Hamáčka bude třeba také začít řešit obnovu zastaralého vozového parku policie, jde podle něj o celostátní problém. Policisté podle něj jezdí i s vozy, které mají najeto přes 200.000 či dokonce 300.000 kilometrů. Za minimum považuje nákup zhruba 500 aut pro policisty ročně.

Loading...

2 komentáře (Poslední 25.08. 16:24) Napište svůj názor

reklama