Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš za rok zchudl o 13 miliard, nejbohatším Čechem je stále Petr Kellner

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Halin Selasicz / INCORP images

Nejbohatším Čechem zůstává majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner s odhadovaným majetkem v hodnotě 310 miliard korun. Druhý je stále premiér a předseda ANO Andrej Babiš, jeho jmění se ve srovnání s loňským rokem snížilo o 13 miliard na 75 miliard korun.

Na třetím místě je vlastník skupiny KKCG Karel Komárek, který přeskočil realitního magnáta Radovana Vítka. Žebříček nejbohatších Čechů dnes zveřejnil Forbes na svém webu.

Nejmladším miliardářem je šestadvacetiletý podnikatel Michal Strnad. Letos v lednu od svého otce Jaroslava oficiálně převzal zbrojařské impérium Czechoslovak Group (CSG). Jeho majetek je odhadován 6,7 miliardy korun.

Témata:  Petr Kellner Andrej Babiš nejbohatší lidé světa

Související

Aktuálně se děje

15. června 2026 4:00

Počasí v novém týdnu. Teploty se během pár dnů změní o více než 10 stupňů

V Česku začíná třetí červnový a i letní týden, jenž přinese zásadní změnu počasí. Očekávají se setrvale rostoucí teploty, které vyvrcholí nástupem horké vlny v závěru pracovního týdne. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy