reklama

KSČM v červenci podpořila vládu ANO a ČSSD v hlasování o důvěře. Filip dnes řekl, že kvůli hlasování o nedůvěře vládě, které by se mělo uskutečnit příští týden, svolal jednání výkonného výboru. "Podle rozhodnutí kolektivního orgánu se poslanecký klub zachová," řekl novinářům předseda KSČM.

Babišův syn tvrdí, že byl kvůli kauze Čapí hnízdo, v níž premiér i jeho dvě dospělé děti čelí obvinění z dotačního podvodu, držen v zahraničí. Babiš v úterý řekl, že jeho syn je psychicky nemocný a z Česka odjel dobrovolně. Filip uvedl, že v reportáži není nic nového. "Všechny informace byly ve spise, který měl mandátní a imunitní výbor Sněmovny k dispozici v době vydávání pana Babiše (k trestnímu stíhání)," vysvětlil.

Podobně jako zástupci ANO mluvil Filip v souvislosti s reportáží o hyenismu, Babišova syna podle něj žurnalisté navíc natáčeli nelegálně. "Nevím, co je na tom nového, jen že někdo zneužije nemocného člověka. Jestli tento hyenismus někdo považuje za novou informaci, tak já to považuji za potvrzení mých informací o schopnostech některých takzvaných novinářů," uvedl.

Za nejdůležitější nyní považuje projednávání státního rozpočtu na příští rok. "Abychom prosadili, co je potřeba. Zvýšení mezd, zvýšení valorizace důchodů, prosazení některých daňových zákonů a samozřejmě otázku podpory bydlení," uvedl.

reklama