KSČM

Kateřina Konečná

Předsedkyní KSČM zůstala europoslankyně Kateřina Konečná

Domov

Post předsedkyně KSČM dnes na sjezdu strany na brněnském výstavišti obhájila europoslankyně Kateřina Konečná, získala 88,8 procenta hlasů. Novinářům to sdělila mluvčí KSČM Helena Grofová. Konečná neměla protikandidáta, nominovaný kandidát komunistů na prezidenta Josef Skála i místopředseda Milan Krajča se nominace na post předsedy strany vzdali.

Kateřina Konečná

KSČM povede v éře mimo Sněmovnu europoslankyně Kateřina Konečná

Domov

Předsedkyní KSČM se dnes na mimořádném sjezdu na pražském Chodově stala europoslankyně Kateřina Konečná. Zvolena byla v prvním kole s velkou převahou nad protikandidáty. Získala 175 hlasů při kvoru 160. Delegáti zvolili jako prvního místopředsedu strany Petra Šimůnka a jako místopředsedkyni pro ekonomiku exposlankyni Marii Pěnčíkovou.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka

Spolu pomohly dle politologů veřejné debaty, KSČM doplatila na podporu vládě

Domov

Koalici Spolu pomohlo podle politologů k vítězství ve sněmovních volbách veřejné vystupování jejich představitelů v předvolebních debatách. Slabý výsledek Pirátů mohly podle odborníků ovlivnit nejasnosti v programu i to, že se premiér a předseda ANO Andrej Babiš zaměřil v kampani na ně, čímž mohl přivést voliče váhající mezi opozičními subjekty k podpoře koalice Spolu. Vypadnutí KSČM ze Sněmovny politologové hodnotí jako důsledek komunistické podpory Babišově vládě.

Kateřina Konečná

Domov

Konečná oznámila kandidaturu do čela KSČM. Návrat do PS není nereálný, uvedla

Europoslankyně Kateřina Konečná oznámila kandidaturu na předsedkyni KSČM. Nové vedení bude volit mimořádný sjezd 23. října. Před obecními volbami v příštím roce chce Konečná oslovit s nabídkou spolupráce všechny levicové politické i společenské organizace. Na tiskové konferenci v pražském sídle komunistů označila výsledek voleb, který poslal komunisty z Poslanecké sněmovny, za obrovskou zásadní prohru, kterou ale lze vzít jako odrazový můstek pro návrat.

Vojtěch Filip (KSČM)

Filip a celé vedení KSČM rezignovali na stranické funkce

Domov

Předseda komunistů Vojtěch Filip a všichni členové vedení KSČM dnes rezignovali na stranické posty. Reagovali tak na výsledky voleb, které poslaly KSČM po 30 letech mimo Poslaneckou sněmovnu. Řízením KSČM jsou pověřeni dosavadní první místopředseda Petr Šimůnek a dosavadní místopředseda Václav Ort. Filip označil výsledek voleb za zdrcující porážku. Členem strany zůstává. Už dříve oznámil, že znovu na předsedu KSČM kandidovat nebude.

Ilustrační foto

TI: Nejtransparentnější kampaň mají Piráti se Starosty a koalice Spolu

Domov

Nejtransparentnější kampaň podle protikorupční organizace Transparency International ČR (TI) má koalice Pirátů a Starostů a koalice Spolu, tedy ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Nejhorší je v tomto ohledu Trikolora se Svobodnými a Soukromníky, před kterou se umístily ANO a KSČM, oznámila dnes TI.

Sjezd KSČM, ilustrační fotografie.

Komunisté se k řádnému sjezdu sejdou až na jaře 2022

Domov

Termín řádného sjezdu KSČM, který se měl původně konat loni v dubnu, dnes komunisté posunuli na polovinu května 2022. Po několika odkladech kvůli epidemii koronaviru plánovali jeho organizaci na polovinu letošního listopadu. Odpůrci současného vedení ale prosadili konání mimořádného volebního sjezdu 23. října, dva týdny po sněmovních volbách.

Ilustrační foto

Vláda ustála další pokus opozice o vyslovení nedůvěry, pomohla jí KSČM

Domov

Menšinová vláda ANO a ČSSD Andreje Babiše (ANO) ve Sněmovně odolala i třetímu pokusu o vyslovení nedůvěry. Pomohl jí postoj komunistů, kteří už ráno opustili jednací sál, následné celodenní debaty ani večerního hlasování se nezúčastnili. Zbytek opozičních stran tak neměl ve dvousetčlenné Sněmovně 101 hlasů potřebných pro svržení vlády.

IX. sjezd KSČM v Praze

Komunisté plánují mimořádný stranický sjezd

Domov

Mimořádný sjezd KSČM, jehož jediným bodem by měla být volba nového stranického vedení, by se měl uskutečnit na brněnském Výstavišti, a to buď 26. června, nebo 17. července. O jeho svolání požádala víc než třetina okresních organizací, a jeho konání tak nestojí nic v cestě.

Vojtěch Filip

Filip zůstává předsedou KSČM, povede stranu do voleb

Domov

Vojtěch Filip zůstává předsedou komunistů, pro jeho odvolání při dnešním jednání v Nymburce sice byla většina přítomných delegátů, ale nikoli potřebné dvě třetiny všech členů ústředního výboru strany. Odvoláni nebyli ani místopředsedové KSČM, ale výbor vzal na vědomí už dříve podanou rezignaci Kateřiny Konečné na funkci místopředsedkyně. Po tajné volbě ji dnes jako nový místopředseda nahradil Milan Krajča. Novinářům to řekla mluvčí KSČM Helena Grofová.

Vojtěch Filip

Domov

KSČM vypověděla dohodu o toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD

KSČM vypověděla dohodu o toleranci menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD. Novinářům ve Sněmovně to dnes řekl předseda komunistů Vojtěch Filip. Oznámil to premiérovi Andreji Babišovi (ANO). KSČM v hnutí ANO podle Filipa ztratila důvěru. Toleranční dohodu uzavřely hnutí ANO a KSČM před třemi lety. Babiš si nemyslí, že konec tolerance bude mít zásadní vliv na rozhodování kabinetu. Řekl to dnes televizi CNN Prima News. Podporu pro zákony bude vláda ve Sněmovně hledat u všech stran.

Andrej Babiš (ANO)

Babiš chce prodloužení nouzového stavu do Velikonoc, komunisté mají podmínku

Domov

Premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že Sněmovna podpoří žádost menšinové vlády ANO a ČSSD o prodloužení nouzového stavu alespoň do Velikonoc. Jedná o tom s KSČM, jejíž poslanecký klub zasedá. Novinářům dnes ve Strakově akademii premiér řekl, že důležité jsou počty hospitalizovaných a pacientů na jednotkách intenzivní péče.

Ilustrační foto

KSČM prodloužení nouzového stavu nepodpoří. Opozice se také staví negativně

Domov

Spíše negativně se staví opoziční strany k očekávané další žádosti vlády o souhlas s prodloužením nouzového stavu, včetně KSČM. Předseda ODS Petr Fiala ČTK sdělil, že občanští demokraté nevidí důvody ke změně svého záporného postoje ve chvíli, kdy vláda působí rezignovaně a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) říká, že opatření nefungují. Koalice Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) chystá podle předsedy STAN Víta Rakušana plán ke zvládnutí pandemie do konce roku. Šéf Pirátů Ivan Bartoš jednání o podpoře nouzového stavu podmiňuje tím, že vláda podpoří klíčové návrhy uskupení.

KSČM

Komunisté nechtějí prodlužovat nouzový stav, o postoji jednají

Domov

Člen krizového štábu, komunistický poslanec Zdeněk Ondráček doporučí širšímu vedení KSČM, které se dnes ráno sešlo v pražské centrále, nepodporovat prodloužení nouzového stavu. Opatření jsou podle něho zbytečná a k ničemu nevedou. Jestliže tato vláda zná jediné opatření, to znamená omezování mobility lidí, tak je to chybné rozhodnutí, řekl novinářům při příchodu na jednání. Na něm budou komunisté posuzovat i toleranci menšinového kabinetu v posledních měsících před sněmovními volbami.

Vojtěch Filip

Domov

KSČM nejspíš nepodpoří další prodloužení nouzového stavu

Komunisté nevidí důvod pro další prodloužení nouzového stavu. Vláda nesplnila podmínky KSČM pro předchozí hlasování ve Sněmovně, strana tedy neuvažuje o definování nových, za kterých by žádost vlády mohla podpořit. Na tiskové konferenci ve Sněmovně to po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) řekl předseda KSČM Vojtěch Filip.

Andrej Babiš, premiér ČR a předseda hnutí ANO

Sněmovna schválila rozpočet, schodek 320 miliard. KSČM si vydupala škrt v armádě

Domov

Sněmovna schválila státní rozpočet na příští rok se schodkem 320 miliard korun. Nehrozí tak rozpočtové provizorium, které by nastalo, kdyby Sněmovna rozpočet nepřijala. Pro rozpočet menšinové vlády ČSSD a ANO hlasovala i KSČM, která svoji podporu podmiňovala odebráním deseti miliard korun z rozpočtu ministerstva obrany. Sněmovna tento přesun v dílčím hlasování schválila, což vyvolalo vlnu kritiky ze strany opozice. Armáda však podle představitelů koalice ale o peníze zřejmě nepřijde. Rozpočet nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.

Ilustrační foto

Česku hrozí rozpočtové provizorium, KSČM trvá na škrtech v armádě

Domov

Poslanci budou příští týden schvalovat státní rozpočet na příští rok. Vláda jej navrhla se schodkem 320 miliard korun. Podporu pro rozpočet ve Sněmovně dosud vyjednanou nemá. Poslanci by se měli vypořádat také například s navrhovaným trvalým osvobozením pivovarů od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Senát chce novelou umožnit podnikatelům souběžné čerpání některých koronavirových podpor.

Volby, ilustrační foto

Domov

Nový volební průzkum: Hnutí STAN na vzestupu. Kdo by vypadl ze Sněmovny?

Sněmovní volby by v listopadu podle modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO, stejně jako v říjnu by ho volilo 28,5 procent lidí. S odstupem druzí by skončili Piráti, kteří momentálně mají podporu 14 procent voličů. Oproti předchozímu průzkumu si pohoršila ODS, která by spolu s posilujícím hnutím Starostové a nezávislí (STAN) skončila třetí. Obě uskupení by podle modelu nyní získala shodně 10,5 procenta hlasů.

Ilustrační foto

Babiš odmítá škrty v rozpočtu armády: Musíme se konečně zbavit zastaralé ruské techniky

Domov

Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítá veškeré snahy o to, aby se nezvyšoval armádní rozpočet. Řekl to při dnešním velitelském shromáždění české armády. Babiš uvedl, že chce naopak podpořit růst rozpočtu na obranu a pracovat na zvýšení počtu vojáků. KSČM, která toleruje vládu ANO a ČSSD, podmiňuje podporu rozpočtu škrty ve výdajích na obranu ve výši deseti miliard.

Volby, ilustrační foto

Volby: Piráti už mají 21 procent. ČSSD a KSČM mimo Sněmovnu, ukazuje průzkum

Domov

Do Sněmovny by se na přelomu října a listopadu dostalo podle volebního modelu agentury Kantar CZ šest současných sněmovních stran. Vítězem by bylo hnutí ANO, jehož podpora od září stoupla o tři procentní body na 27,5 procenta hlasů. Polepšili si i druzí Piráti a Starostové a nezávislí (STAN), kteří by nově skončili na třetím místě. Následovaly by ODS, SPD a TOP 09.

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

20. července 2024 17:01

Ruské útoky opět cílily na energetickou infrastrukturu Ukrajiny, část země je bez proudu

Ruské drony v noci na sobotu zasáhly energetickou infrastrukturu ve dvou oblastech na severu Ukrajiny, uvedli místní představitelé podle serveru Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy