Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš vypovídal na policii kvůli kauze svého syna

Andrej Babiš ml.
Andrej Babiš ml.
Foto: Facebook

Premiér Andrej Babiš (ANO) byl dnes ráno vypovídat na policii kvůli údajnému únosu svého syna na Ukrajinu a Ruskem anektovaný Krym. Na Obvodní ředitelství policie Praha 1 dorazil krátce před osmou ranní a zdržel se necelé dvě hodiny.

Babiš na policejní ředitelství nešel hlavním vchodem, nechal se zavést do dvora přilehlého komplexu budov, kam veřejnost neměla přístup, uvádí iRozhlas.cz.

"Informacemi o konkrétních úkonech, které probíhají, nedisponuji. Ale s ohledem na to, že pořád probíhá prověřování toho údajného trestného činu zavlečení, tak nelze sdělit ani žádné bližší informace k úkonům, které byly provedeny, nebo budou v budoucnosti provedeny," řekl Aleš Cimbala, mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze, které má vyhrazeno v případu podávat informace.

Policie prověřovala možný únos Babišova syna už v minulosti, podezření se nepotvrdilo. Případ policisté znovu otevřeli po reportáži Seznam Zprávy, která byla odvysílána před dvěma týdny. Premiérův syn v reportáži obvinil spolupracovníky svého otce z toho, že ho drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na Krymu. Premiér prý chtěl, aby kvůli případu, v němž oba čelí obvinění z dotačního podvodu, opustil Česko.

Babiš synova vyjádření odmítl, trpí podle něj schizofrenií, musí se léčit a být pod dohledem. Babiš mladší v reakci na to uvedl, že jeho otec lže. Reportáž s Babišem mladším odstartovala politickou krizi, opozice vyvolala hlasování Sněmovny o nedůvěře vládě, kterou vláda ustála.

Témata:  Andrej Babiš Praha Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky Andrej Babiš ml.

Související

Aktuálně se děje

23. července 2026 12:30

22. července 2026 19:18

Princ William: Emotivní vyjádření o zdravotním stavu manželky Kate

Princ William poskytl emotivní vyjádření o zdravotním stavu své manželky Kate Middleton poté, co princezna z Walesu absolvovala svou první samostatnou zahraniční cestu od diagnostikování rakoviny. Během nedávné návštěvy ostrovů Scilly se následník trůnu v rozhlasovém rozhovoru svěřil s tím, jak moc je na svou ženu neuvěřitelně hrdý. Podle jeho slov byla naprosto úžasná a zvládla uplynulé náročné období, které s sebou neslo mnoho těžkých chvil.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy