reklama

Policie kontrolovala od sobotního brzkého rána do nedělního odpoledne řidiče a zjišťovala, jestli se před jízdou neposilnili. „Policisté v okrese Vsetín zjistili deset řidičů, kteří měli pozitivní dechovou zkoušku na alkohol. Přistiženi byli jenom muži a to na různých místech okresu. Ve Vsetíně, Valašském Meziříčí ale i v Jablůnce, Poličné, Novém Hrozenkově,“ informoval policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

V šesti případech naměřená hodnota přesáhla hranici jednoho promile, u dvou řidičů to dokonce bylo přes dvě promile. „Ve všech těchto případech zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Hodnoty dechových zkoušek byly v rozmezí 1,04 – 2,50 promile,“ upřesnil mluvčí.

Nejvíce nadýchal v neděli brzy ráno jednatřicetiletý řidič z Kopřivnice. Ten byl přistižen ve Vsetíně ve vozidle Škoda Felicia a nadýchal 2,50 promile. Policisté mu zakázali další jízdu a sebrali mu řidičský průkaz. „Muž si i převzal sdělení podezření pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedl Malcharczik.

V neděli odpoledne byl zjištěn alkohol i u řidiče, který skončil se Škodou Octavia v příkopu ve Valašském Meziříčí místní části Podlesí. U šestačtyřicetiletého řidiče z Valašského Meziříčí naměřili po nehodě policisté 0,70 promile. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda přesáhla o jeden tisíc deset tisíc korun.

reklama