Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Další nehodě na železnici: Na nádraží v Olomouci vykolejil vlak

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Na hlavním nádraží v Olomouci dopoledne vykolejil nákladní vlak, jehož strojvedoucí při posunu soupravy nedovoleně projel přes návěstidlo. Mimo koleje vyjely tři vagony, nikdo nebyl zraněn, řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Kvůli nehodě nejezdí vlaky z Olomouce směrem na Opavu. V posledních dnech je podobných nehod na železnici vícero.

Nákladní vlak na nádraží v Olomouci dnes vykolejil krátce před 11:00. "Nahlášena je nedovolená jízda při posunu přes seřaďovací návěstidlo s následným vykolejením zhruba tří nákladních vozů. Předpokládané škody se odhadují v řádu desítek tisíc korun," uvedl Drápal.

České dráhy na webu odpoledne oznámily, že provoz osobních vlaků ve směru na Opavu by měl být zastavený zhruba do 18:00. Omezení se týká traťového úseku mezi Olomoucí a Velkou Bystřicí, kde už byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Počet mimořádných událostí na železnici letos prudce vzrostl. Za první dva měsíce jich inspektoři museli řešit už 220, meziročně o čtvrtinu více. Minulý týden v úterý se v Brně na hlavním nádraží srazily dva vlaky. Podle Drážní inspekce bylo 22 cestujících zraněno. Záchranné složky evakuovaly z vlaků 250 lidí. Ve čtvrtek pak rychlík z Českých Budějovic projel návěst u obce Chotoviny. Nikdo nebyl zraněn.

Témata:  Olomouc železnice nehody vlaků vlaky

Související

Aktuálně se děje

8:38

Zemřel režisér Rob Reiner (†78). S manželkou ho někdo zavraždil

Z Hollywoodu přišla velmi smutná zpráva. Ve věku 78 let zemřel slavný režisér Rob Reiner, po smrti je i jeho manželka. Policie případ vyšetřuje pro podezření z vraždy. Podezřelým má být syn manželů Reinerových. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Petr Pavel

Pavel ostře zkritizoval Turka: Měl by se chovat jako chlap, ne jako malý kluk

Prezident Petr Pavel v pondělí v živém vysílání, kde odpovídal na dotazy veřejnosti, ostře kritizoval kandidáta na ministra životního prostředí Filipa Turka. Ačkoliv Pavel zdůraznil, že nemá s Turkem osobní problém, vadí mu některé aspekty jeho chování a veřejného vystupování. Prezident opakovaně zopakoval, že Turek není vhodnou osobou pro zastupování občanů ve vládě Andreje Babiše.