Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Národní galerii padaly hlavy. Staněk odvolal ředitele Fajta

Národní galerie
Národní galerie
Foto: Jana Maxová, EuroZprávy.cz

Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta a pravděpodobně i ředitele Muzea umění Olomouc Michala Soukupa.

Ministerstvo kultury v tiskové zprávě sdělilo, že Staněk dnes ráno rozhodl o personálních změnách ve vedení obou institucí na základě výsledků "aktuálně skončených a probíhajících veřejnosprávních kontrol obou institucí".

O setrvání Fajta ve vedení NGP se spekuluje delší dobu, se zaměstnanci olomouckého muzea byl ministr ve sporu kvůli plánované stavbě nové budovy muzea pro středoevropské současné umění.

Témata:  Národní galerie Muzeum umění Olomouc Olomouc Antonín Staněk Jiří Fajt

Související

Aktuálně se děje

2. července 2026 17:46

Charlotte Štiková se drsně pustila do své matky. Označila ji za zrůdu

Mladší sestra Ornelly Koktové Charlotte Stefan, dříve známá pod příjmením Štiková, je v pátém měsíci těhotenství. Přestože už ví, jakého pohlaví její potomek bude, tuto informaci si prozatím nechává pro sebe.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy