reklama

„Asi jste mě viděli, jak jsem se na zahájení naší kampaně vytočil. Jen na to pomyslím, stoupá mi tlak. Proč si naše děti nemůžou koupit v obchodě originál zmrzlinu Magnum? Tu pravou. Tu s lepší polevou. S lepší čokoládovou chutí. Rozdíl pozná každý, kdo si ji někdy dal třeba hned za hranicemi na první benzínce v Německu. Takovou si u nás děti dopřát nemůžou. A to nemluvím o Nutelle. Proč jsou rybí prsty dovážené k nám do Česka plné vody? A proč jsou prací prášky míň kvalitní, než mají Rakušani a Němci?“ podivoval se Babiš na facebooku.

Babiš svými slovy o boji za lepší kvalitu potravin rozzlobil některé politiky. „Zatímco @AndrejBabis předstírá, že bojuje proti dvojí kvalitě potravin, desetitisíce lidí na náměstích protestují proti němu a dvojí kvalitě demokracie. Jeho správa země je stejně fejková, jako jeho buřty,“ vysmál se premiérovi předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Babiš vytáhl proti dvojí kvalitě potravin, jiné v Česku a jiné na západě. Fajn. Musím říct, že jsem opravdu překvapen, jaký je altruista. Pokud to totiž myslí vážně, musí to zákonitě nejprve znamenat, že Agrofert vyřadí z nabídky většinu své produkce,“ rýpnul si někdejší poslanec TOP 09 Marek Ženíšek.

Oba politici naráželi na fakt, že s kvalitou potravin měly problémy i firmy spadající pod Argofert. Například Globus loni přestal prodávat výrobek z koncernu Agrofert, protože jeho špekáčky obsahovaly málo masa. Nejde ale o jediný problematický výrobek.

reklama