Marek Ženíšek (TOP 09)

Marek Ženíšek (TOP 09)

Novým ministrem pro vědu by mohl být Ženíšek

Domov

TOP 09 představí nového kandidáta na ministra pro vědu, výzkum a inovace. Podle informací České televize jím má být poslanec Marek Ženíšek. Nominovalo ho předsednictvo strany, posvětit to však ještě musí výkonný výbor. 

Pavel Fischer

Domov

Šéfové výborů podporují pozastavení víz pro Rusy členskými státy EU

Předseda senátního výboru pro zahraničí, obranu a bezpečnost Pavel Fischer (nezávislý) i šéf sněmovního zahraničního výboru Marek Ženíšek (TOP 09) jsou pro plošné pozastavení víz pro ruské občany členskými státy EU, o kterém mají na konci srpna jednat unijní ministři zahraničí. Také předseda sněmovního evropského výboru Ondřej Benešík (KDU-ČSL) je pro zavedení stejného režimu, jaký už je od konce února nastaven v Česku.

Marek Ženíšek (TOP 09)

Šéf zahraničního výboru Ženíšek chce i omezenou bezletovou zónu na Ukrajině

Domov

Vytvoření alespoň částečné bezletové zóny na Ukrajině je podle předsedy sněmovního zahraničního výboru Marka Ženíška (TOP 09) hlavním tématem, které se snaží prosadit s partnery ze zahraničních parlamentních výborů. Ženíšek to dnes uvedl na twitteru s odkazem na možnost vytvořit bezletovou zónu alespoň nad humanitárními koridory, která by omezila dopady ruské agrese proti Ukrajině na civilní obyvatele.

Tomáš Petříček

Dusno uvnitř ČSSD: Petříček se pořádně naštval na kolegy!

Domov

V ČSSD je opět dusno. Tentokrát ne kvůli výsledkům eurovoleb, ale kvůli úternímu hlasování v Poslanecké sněmovně. Důvodem je fakt, že se poslanci odmítli zabývat cestou poslance KSČM Zdeňka Ondráčka na východní Ukrajinu ovládanou separatisty. 

Jiří Ovčáček

Dělali ostudu, je to debakl. Bylo to setkání neúspěšných politiků. Ovčáček se demonstrantům drsně vysmál

Domov

Praha – Stovky až tisíce lidí dnes téměř ve 20 městech po republice protestovaly proti trestně stíhanému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a jeho vládě v demisi. Největší akce se konaly v Praze a v Brně. Demonstranti se vymezovali vůči trestně stíhanému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a jeho vládě v demisi. Kritika ale zněla také na účet prezidenta Miloše Zemana a šéfa hnutí SPD Tomia Okamury. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček se účastníkům demonstrací doslova vysmál.

Marek Ženíšek (TOP 09)

Velké změny v TOP 09? Ženíšek už nebude první místopředseda. A co Kalousek?

Domov

Plzeň/Zlín - Marek Ženíšek nebude za měsíc na celostátním sněmu TOP 09 obhajovat pozici prvního místopředsedy strany. Přijímá tak odpovědnost za špatný volební výsledek. Podle předsedy zlínského krajského výboru TOP 09 Víta Peštuky se dá očekávat na celostátním sněmu strany nějaká povolební reflexe i rezignace vedení strany.

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda vlády České republiky

Domov

Mayová vypsáním předčasných voleb prokázala odvahu, její riskantní krok nevyšel, zní z Česka

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce počkat na to, kdo v Británii po volbách sestaví vládu a s čím tato vláda přijde na vyjednávání o vystoupení země z Evropské unie. Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) věří v rychlé sestavení většinového kabinetu ve Spojeném království. Mayové nevyšel odvážný krok s vypsáním předčasných voleb, míní šéf ODS Petr Fiala.

TOP 09 má nové logo

Neuhneme, hlásá TOP 09 před volbami. Chce přijmout euro a snížit sociální pojištění

Domov

Praha - Neuhneme (se zvýrazněným EU), je heslo TOP 09 pro podzimní volby do Sněmovny. Opoziční strana se vymezila proti prezidentovi Miloši Zemanovi. V programu slibuje voličům o osm procent nižší sociální pojištění, podporu podnikání, boj proti korupci, otevření penzijní reformy, investice do vzdělávání či zajištění vstupu do eurozoóny. Kampaň přijde na 90 milionů korun.

Recep Tayyip Erdoğan

Česká reakce na referendum: Turecko se odklání od sekularismu a demokracie

Svět

Praha/Ankara - Čeští politici včetně prezidenta Miloše Zemana míní, že se Turecko pod prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem odklání od sekulárního státu a od demokracie. Reagovali tak na dnešní referendum o posílení pravomocí hlavy tureckého státu. Někteří politici soudí, že Evropská unie by měla ukončit přístupové rozhovory s Tureckem.

Marek Ženíšek, místopředseda strany a poslaneckého klubu /TOP 09/

Problém v TOP 09: Ženíšek varuje před ukvapeností, blíží se konec Kalouska?

Domov

Praha - TOP 09 nesmí po volbách vycházet z dojmů a hledat rychlá řešení, ale měla by počkat na podrobnou analýzu, řekl dnes ČTK její první místopředseda Marek Ženíšek. Strana podle něj musí přijít s tématy, která ve společnosti rezonují, lépe cílit svou kampaň a případně otevřít kandidátky novým osobnostem včetně nestraníků.

Aktuálně se děje

13. června 2024 9:42

Fico komunikuje s vládou, léčba ale potrvá ještě několik týdnů

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD), který se před měsícem stal obětí atentátu, během procesu zotavování komunikuje se členy vládní koalice. Novinářům to ve středu řekli ministr obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) a ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy