Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Miloš Zeman naštval českého senátora: Tohle přece dělat nemůže!

Zemanovo vítězství ve volbě prezidenta 2018
Zemanovo vítězství ve volbě prezidenta 2018
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Prezident Miloš Zeman se při návštěvě Maďarska krátce zmínil o kauze poslance KSČM Zdeňka Ondráčka. Jeho slova ovšem nepotěšila senátora Pavla Fischera, který českou halvu státu tvrdě kritizoval.

Zeman se na návštěvě Maďarska nechal slyšet, že pokud byla cesta komunistického poslance Zdeňka Ondráčka na území Ukrajiny ovládané proruskými separatisty soukromá, nikoliv oficiální, nic do ní nikomu není. Jenže s tím někteří politici nesouhlasí.

„Prezident republiky nemá vystavovat omluvenky za nevhodné chování. Poslanec jel na oslavy výročí vyhlášení separatistického režimu, a to na suverénní území Ukrajiny,“ rýpnul si do prezidenta senátor Pavel Fischer.

Senátor dodal, že pro Českou republiku je dodržování mezinárodních úmluv o státních hranicích zásadní. „Je zárukou bezpečnosti a prosperity,“ upozornil Fischer.

A Zemanova slova nepotěšila ani komunistického poslance Jiřího Dolejše. „Pokud byla Ondráčkova cesta do Doněcku soukromá, nikomu do ní nic není, míní Zeman — no právě, pokud,“ povzdechl si na twitteru.

Témata:  Zdeněk Ondráček Miloš Zeman Pavel Fischer Jiří Dolejš

Související

Aktuálně se děje

3. června 2025 11:22

Bouřlivé počasí dává pokoj jen na den. Středa může být zatím nejhorší

Česko si dnes odpočine od silných bouřek. Pouze na den. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) již avizuje, že problémy znovu nastanou již zítra. Meteorologové hodlají situaci upřesňovat v úterý či během středečního dopoledne.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy