reklama

Babiš nedávno uvedl, že byl nakupovat v Německu. „Projel jsem několik nákupních řetězců u nich i u nás. A udělal všude identický nákup. A už vím, jak to je. Mám důkazy,“ tvrdí. „Objevili jsme naprosto skandální a flagrantní rozdíly ve složení několika potravin, které si kupujeme. Stejný obal, rozdílné složení. A protože jsme je pak ochutnali, tak jsme zjistili dokonce i rozdílnou chuť. Logicky. Když je receptura odlišná,“ říká to, na co někteří politici a odborníci upozorňují už roky.

Šéf ODS se na sociálních sítích kvůli dvojí kvalitě potravin do Babiše nevybíravě navezl. „„Pár týdnů před volbami se z Andreje Babiše stal bojovník proti dvojí kvalitě potravin. Měl by začít u sebe: je sice hezké, že Agrofert produkuje jen jednu kvalitu, ale velmi nízkou,“ pustil se do Babiše a jeho firem aktuálně umístěných ve svěřeneckých fondech.

Jako konkrétní případ uvedl špekáčky firmy Krahulík dodávané do řetězce Globus. Ukázalo se, že mají ze všech zkoumanách vzorků nejméně masa. „Například špekáčky , které jsou spíše pro vegetariány: neobsahují téměř žádné maso. Říkám: zastavme dotace obřím firmám, podporujme menší farmy, které produkují kvalitní potraviny!“ vyzývá Fiala.

reklama