reklama

Součástí legislativní úpravy na rozšíření EET jsou i specifika, o jaké druhy činnosti se jedná. Řada z nich je však pro české prostředí poměrně neobvyklá.

"Vládní koalice právě podpořila zavedení EET i na kosmickou dopravu, po velbloudech další výrazný krok v rovnání podnikatelského prostředí v podání této vládní sestavy.  Absurdita tohoto vládního návrhu na rozšíření EET ve třetí a čtvrté vlně právě dosáhla mléčné dráhy," uvedl s nadsázkou na sociální síti Twitter lidovecký poslanec Marian Jurečka.

Za absurdní považuje tuto součást legislativy o rozšiřování EET i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

"Ano. Máte pravdu. Stejně tak, jako jste ji neměl, když jste zákon o EET podporoval a pomohl prosadit i za cenu násilného ukončení diskuze. Vaše názorová flexibilita mi bere dech," zareagoval kriticky poslanec Miroslav Kalousek, který je na sociálních sítích velmi aktivní.

V kritice bývalého ministra zemědělství Jurečky pak pokračoval. "On totiž ten Váš tweet neříká pravdu. 3. a 4. vlna byla schválena již v tom původním návrhu, který jste Vy KDU-ČSL prosadili. Teď jen hlasujeme o vládním návrhu, který musí opravit paskvily, které jste schválili a které nařídil opravit Ústavní soud," napsal Kalousek.

Jenže Kalouskovu rozčilení na sociální síti nebyl konec. Jeden z diskutéru ho obvinil ze snahy zavést registrační pokladny, které měly podobný cíl jako současná EET. "Schválený, leč dosud neúčinný zákon o registračních pokladnách byl zrušen v r.2007 na návrh ministra financí M. Kalouska. Následně jsem vyhodil 537 úředníků FS, které na reg.pokladny Sobotka nabral. Na EET jich bylo nabráno dvakrát tolik," vymezil se politik TOP 09.

Loading...

1 komentář (Poslední 06.06. 00:03) Napište svůj názor

reklama