Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

IKEA stahuje z prodeje další výrobek. Čokolády CHOKLAD MÖRK, jsou nebezpečné pro alergiky

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: INT

Praha - IKEA informuje zákazníky, kteří si koupili hořkou čokoládu CHOKLAD MÖRK 60 % a CHOKLAD MÖRK 70 %, že na obalu výrobků nebyla dostatečně označena přítomnost mléka a lískových ořechů. Bezpečnost je pro IKEA nejvyšší prioritou, a proto stahujeme z prodeje všechny zmiňované výrobky se všemi daty spotřeby. Tyto čokolády však může zcela bezpečně konzumovat každý, kdo netrpí alergií na mléko ani na lískové ořechy.

IKEA stahuje z prodeje výrobky CHOKLAD MÖRK 60 %, 100 g, hořká čokoláda, a CHOKLAD MÖRK 70 %, 100 g, hořká čokoláda, kvůli nedostatečně označené přítomnosti mléka a lískových ořechů.

Bezpečnost je pro IKEA nejvyšší prioritou, a proto se stažení z prodeje týká všech čokolád CHOKLAD MÖRK 60 % a CHOKLAD MÖRK 70 % se všemi daty minimální trvanlivosti. Data najdete na zadní straně obalu (rok/měsíc/den).

U osob trpících alergií na mléko nebo na lískové ořechy by po konzumaci této čokolády mohla nastat alergická reakce.

Zákazníci s alergií na mléko nebo lískové ořechy, či lidé, kterých se problém jakkoli jinak týká, mohou dané výrobky vrátit v nejbližším obchodním domě IKEA a dostanou nazpět peníze v plné výši. Omlouváme se za jakékoli potíže, které vám mohla tato situace způsobit. Pokud potřebujete více informací, volejte na telefonní číslo: 234567890.

Témata:  Ikea čokoláda protext

Související

Aktuálně se děje

19. června 2026 16:35

Neuvěříte, jak Ewa Farna oslavila sérii veleúspěšných koncertů

Zpěvačka Ewa Farna má za sebou další obrovský úspěch. Její tři velkolepé koncerty v pražském Edenu, které se staly oslavou dvaceti let jejího působení na hudební scéně, sklízejí nadšené recenze.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

České Dráhy

Na Colours of Ostrava můžete speciálním vlakem. Zahrají Gufrau

Také letos vypraví České dráhy na festival Colours of Ostrava speciální vlak Colours Expres. Ve středu 15. července dopraví návštěvníky z Prahy přímo do Ostravy a po skončení festivalu zajistí v neděli 19. července také pohodlnou cestu zpět. Cestující se mohou těšit na jízdu moderní soupravou ComfortJet, doprovodný program na palubě i možnost vyřízení festivalové akreditace už během cesty. Předprodej jízdenek na speciální vlak již byl zahájen.