Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Chomutovský soudce byl zadržen, zabývá se ním protikorupční policie

Soud, ilustrační fotografie
Soud, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Ústí nad Labem - Policie zadržela soudce chomutovského okresního soudu Ivana Nováka. ČTK to dnes řekla mluvčí krajského soudu Marcela Trejbalová. Případ souvisí s podmínečně propouštěnými z výkonu trestu, napsal server Aktuálně.cz. Na policii se obrátil po prověrce na chomutovském soudě ústecký krajský soud, uvedla mluvčí.

"O situaci víme, sami jsme ji iniciovali, sami jsme podali trestní oznámení na základě kontrolní a dohledové činnosti, která z naší strany probíhala na Okresním soudě v Chomutově," řekla ČTK Trejbalová. Krajský soud podle mluvčí prověřoval právě podmínečná propuštění z výkonu trestu. Bližší informace soud s ohledem na vyšetřování sdělovat nebude.

Případem se zabývá protikorupční policie. "Mohu potvrdit, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení a že ty úkony prováděl i v Chomutově," řekl ČTK mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej. Právo na poskytování informací si podle něj vyhradilo Okresní státní zastupitelství v Lounech.

Soudce Ivan Novák loni rozhodl o podmínečném propuštění bývalého starosty Chomutova a někdejšího senátora Alexandra Nováka, který byl pravomocně odsouzen za přijetí čtyřicetimilionového úplatku. S jeho případem ale podnět od krajského soudu nesouvisel

"Bylo to na základě jiných případů," doplnila Trejbalová. Okresní státní zastupitelství v Lounech zatím na dotazy ČTK nereagovalo, soudce Novák byl ale obviněn z podplácení a přijetí úplatku, uvedla Česká televize. Dodala, že v případu byl zadržen ještě advokát Josef Doucha.

Témata:  Alexandr Novák soudy

Aktuálně se děje

22. srpna 2026 21:58

Tereza Ramba natočila nový film. Druhou hlavní roli hraje David Švehlík

Režisér a scenárista Jiří Vejdělek zahájil natáčení romantické komedie Hubatá. Scénář filmu napsal spolu s komičkou Lucií Macháčkovou, která je autorkou dvoudílného bestselleru Historky z Tinderu a povídkové sbírky Svatební historky, za kterou získala Magnesii Litera v kategorii humoristická próza. Do rolí ústřední dvojice obsadil Terezu Ramba a Davida Švehlíka, v dalších rolích je podpoří Jana Švandová, Bea Hrnčiříková, Vojtěch Vodochodský, Patricie Solaříková, Pavel Kříž nebo Eva Leinweberová a Roman Slovák.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy