Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko má novou hlavní hygieničku. Tady je její plán

Zdravotnictví, ilustrační fotografie
Zdravotnictví, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Praha - Strategie boje proti nákaze HIV, jíž v Česku strmě přibývá, či reakce na letošní vysoký výskyt klíšťat jsou priority nové hlavní hygieničky Evy Gottvaldové.

Bude také pokračovat v programu Zdraví 2020, který zahrnuje hlavní úkoly hygienické služby v Česku v ochraně zdraví obyvatel. Gottvaldová to dnes řekla novinářům při přebírání funkce po svém předchůdci Vladimíru Valentovi. Personální čistky nechystá.

"Chci navázat na vše dobré, čeho bylo v hygienické službě dosaženo," uvedla s tím, že materiály od Valenty nyní přebírá a s rozsahem svých úkolů se seznamuje. Cílem bude, aby stát adekvátně reagoval na nové výzvy, k nimž se řadí právě narůstající výskyt HIV a letošní rekordní počty nákaz od klíšťat. Co se týče požadavků na rozpočet, zatím přesné představy nemá.

Valenta k tomu uvedl, že hygienická služba hospodaří ročně s 1,4 miliardami korun, je to téměř o půl miliardy korun méně, než před obdobím velkých škrtů. V nejbližších dvou až třech letech by měla hygienická služba získat pro své dobré fungování tyto peníze zpět.

Témata:  zdravotnictví Svatopluk Němeček

Související

Aktuálně se děje

14. května 2025 9:55

Jiří Bartoška (†78): Tajemství poslední velké investice

Jiří Bartoška si uměl užívat života, což bylo každý rok asi nejvíce patrné na karlovarském filmovém festivalu. Jeho dlouholetý prezident si rok před svou smrtí, která nastala ve čtvrtek 8. května, pořídil za pořádný balík nemovitost v úplně jiném kraji, kde byste lázeňské město hledali marně. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Petr Fiala

Fialova vláda naposledy jednala mimo hlavní město

Vláda se ve středu sešla ve Vlašském dvoře v Kutné Hoře k sedmému výjezdnímu zasedání do krajů. Na zasedání kabinetu, které se zabývalo mimo jiné problematikou související se Středočeským krajem a hlavním městem Prahou, navázalo v Galerii Středočeského kraje zasedání s radami obou samosprávných subjektů.