Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Za měsíc město vydělalo to, co normálně za rok. Stačilo jen vypovědět smlouvu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Jan Zýka, EuroZprávy.cz

Pardubice - Současný starosta Pardubic upozornil TV Nova na další nevýhodnou smlouvu na pronájem parkovacích ploch. Poté, co původní nájemce zemřel a parkovací areál začali provozovat jeho dědicové, jim nové vedení města smlouvu vypovědělo a poplatky za parkování začalo vybírat samo.

Už za první měsíc vybrala radnice téměř čtyřnásobek toho, co jim posledních 14 let bývalý nájemce platil jako roční nájem.

Bývalý nájemce parkoviště pro zhruba 50 aut v centru Pardubic - od roku 2000 prvních deset let platil magistrátu za pronájem pouhých 5640 korun za rok. Poté mu město zvedlo nájem na 23 375 korun.

Na tuto nevýhodnou smlouvu radní přišli až potom, co nájemce zemřel - a parkovací areál začali provozovat jeho dědicové. "Při inventuře nájmů městského majetku se přišlo na to, že by město mohlo vydělávat víc, kdyby parkoviště provozovalo samo," říká mluvčí pardubického magistrátu Radim Jelínek.

A to se také potvrdilo - v únoru sem totiž město umístilo parkovací automat. A po instalaci parkovacího automatu za necelý první měsíc tam parkující naházeli 90 tisíc korun.

A pokud to stejně půjde i nadále, vydělají si Pardubice přes milion korun ročně navíc. Oproti původní částce tedy čtyřicetinásobek. Za to, že Pardubice kvůli nevýhodné smlouvě přišly o desítky milionů, nikdo odpovědnost nenesl - a neponese.

Stejný případ řešili před několika dny i pražští radní. Nevýhodných smluv na pronájem parkovacích ploch zjistili téměř stovku. Většina z nich byla ještě z 90. let.

Témata:  Pardubice parkování parkovací automaty

Související

Aktuálně se děje

10:08

Michal David nechtěně v centru dění. Na plese na Kanárech se strhla mela

Michal David se nechtěně ocitl v centru dění během mely, která se strhla na plese na Kanárech. Nikdo z aktérů nechce z incidentu dělat velkou věc, jen jeden ostatně prozradil jakékoliv podrobnosti. Co se tedy stalo?  

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.