Model zveřejnil v neděli po poledni pořad Otázky Václava Moravce. Do Sněmovny by se dostala ještě hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) se ziskem 8 procent a Starostové a nezávislí (STAN) se ziskem 6 procent hlasů.

Průzkum s jednotlivými stranami ukazuje, že ze stran sdružených v koalici Spolu by poslance měli pouze občanští demokraté. Podpora lidovců dosahuje jen 4 procent, u TOP 09 je ještě o půl procenta nižší. Kolem podobných hodnot se pohybuje i KSČM a Sociální demokracie.

ČT24 připomněla, že ANO zaznamenalo oproti předchozímu šetření nárůst o tři procentní body. Podle autorů průzkumu se v květnu potvrdil a dále prohloubil trend přelivu voličů mezi vládním a opozičním táborem.

"Zhruba dvě třetiny nově příchozích voličů ANO jsou od stran vládní koalice, zejména od ODS. Mezi důvody je dobře patrná obecná jednotící linie, a to velká nespokojenost s prací vlády, neplnění vládního programu nebo špatná komunikace. Zbylá třetina nových voličů ANO se přesunula převážně od SPD," uvedli autoři.