reklama

Podle listu Bild se nehoda stala krátce po 07:00 SELČ v centru města na náměstí Hardenbergplatz poblíž zoologické zahrady, což je i v ranních hodinách frekventované místo. Čtyřiadvacetiletý řidič jel velmi rychle a zřejmě nezvládl projet zatáčku. Proto se svým černým SUV značky Mercedes skončil na chodníku.

Podle policie není důvod vycházet z toho, že šlo o úmyslný čin. "Zatím nic nenapovídá tomu, že by měl politický nebo náboženský motiv," uvedla policejní mluvčí. "Vzhledem k nebezpečné rychlosti máme za to, že si musel být vědom, že může někoho zranit nebo dokonce zabít," dodala ale zároveň.

Na místě zasahovalo 60 hasičů a dva záchranné vrtulníky, uvedla německá média. Lékaři museli oživovat člověka, který byl zaklíněný autem a který je nyní v kritickém stavu. Skoro dvě desítky kolemjdoucích, kteří byli očitými svědky havárie, utrpěly šok. Z fotografií z místa neštěstí je patrné, že vůz měl estonskou poznávací značku, řidič ovšem podle německých médií trvale žije v Berlíně.

České ministerstvo zahraničí nemá informace, že by mezi zraněnými byli čeští občané, řekla ČTK mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

reklama