Babiš začátkem minulého týdne uváděl, že navrhne kabinetu zřízení funkce vládního zmocněnce pro očkování proti covidu-19. Nabídl ji bývalému ministrovi zdravotnictví a svému poradci Romanu Prymulovi, který ale post odmítl. Babiš poté před týdnem řekl, že zvláštního zmocněnce nechce a stane se jím sám.

"Že jsem se jmenoval vládním zmocněncem, je samozřejmě nadsázka. Původně jsem si myslel, že někoho budeme hledat," řekl dnes novinářům. Podle Babiše to však není třeba.

"Celou tu akci řídím já a řídí to ministerstvo zdravotnictví. Dohlížím na to, pomáhám ministerstvu, takže žádný zmocněnec není a nebude. Já jsem premiér, který je za to zodpovědný a vždy jsem se hlásil k té odpovědnosti," řekl.

Babiš svou roli chápe tak, že bude na proces dohlížet. Pokusí se také učinit kroky, díky kterým by Česko mohlo dostat více očkovacích dávek. "V tom se budu angažovat a dělat kroky, které nechci zveřejňovat, abychom to urychlili," řekl. Premiér dnes uvedl, že Česko uplatnilo opci na další čtyři miliony dávek u firmy Pfizer. Celkově má od různých výrobců zajištěno 15,9 milionu kusů vakcín pro 8,95 milionu lidí.