Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Babiš je bezpečnostním ohrožením ČR, řekl ministr Lipavský

Jan Lipavský
Jan Lipavský
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) se v nedělním vydání diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce pustil do ostré kritiky bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle šéfa diplomacie začíná být Babiš bezpečnostním ohrožením České republiky.

Lipavský nejprve označil za absurdní výrok slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD), že česká vláda podporuje válku na Ukrajině. Podle šéfa diplomacie je především nutné udržet ruský imperialismus co nejdál od České republiky.

Ministr zahraničí se následně ohradil vůči vyjádření expremiéra Andreje Babiše (ANO), který kritizoval aktuální roztržku mezi vládami Česka a Slovenska. Podle Lipavského neví předseda nejsilnějšího opozičního hnutí o zahraniční policie nic.

Ministr prohlásil, že předchozí Babišova vláda uškodila česko-polským vztahům a na evropské úrovni se "nechala vodit" maďarským premiérem Viktorem Orbánem. "Mně přijde, že (Babiš) už začíná být bezpečnostním ohrožením této země. Podkopává obranyschopnost a mezinárodně politické postavení naší země," konstatoval Lipavský.

Expremiér Babiš se ohradil v reakci pro agenturu ČTK. Zdůraznil, že na rozdíl od některých jiných českých politiků nikdy nevystupoval s ruskými politiky. Připomněl také vyhoštění desítek ruských diplomatů. Konkrétně Lipavského pak zmínil, když poznamenal, že se ministrem stal náhodou.

Témata:  Jan Lipavský Andrej Babiš

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy