reklama

Babiš dodal, že konat by měla hlavní hygienička Jarmila Rážová. "Já ji vyzval, aby už konečně hygiena zásadně dělala opatření, včera opakovaně," uvedl. Problém na Sokolovsku, Chebsku a Trutnovsku podle něj trvá už dlouho. Dotaz ke spokojenosti s prací Rážové ponechal bez komentáře.

Vyjmenované okresy jsou podle premiéra centry nákazy s obrovským počtem nakažených. "A tady myslím, že hygiena už měla dávno konat, aby se nákaza nešířila do okolních oblastí," uvedl. Výsledkem šíření koronaviru v těchto regionech jsou přeplněné nemocnice, které jedou na doraz.

Premiérův poradce a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula doplnil, že specificky loni hygiena postupovala také v Moravskoslezském kraji a nákaze v OKD. Není podle něj důvod, aby tam, kde se nákaza šíří rychle, nebyla jiná opatření. "To je cesta, jak eliminovat to obrovské zatížení," konstatoval.

O tom, že vláda ve čtvrtek přijme opatření pro Karlovarský a Královéhradecký kraj, informoval po dnešním jednání Ústředního krizového štábu jeho šéf vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Vyloučil hermetické uzavření krajů.

Na Chebsku a Sokolovsku může kvůli covidu dojít na omezení pohybu lidí na nejnižší možnou míru, vyplývá z informací, které ČTK poskytl karlovarský hejtman Petr Kulhánek (za STAN). Mělo by jít i o dohled nad používáním ochranných pomůcek, dodal. Uzavření okresu Trutnov, případně jiného regionu v Královéhradeckém kraji, není ve hře podle tamního hejtmana Martina Červíčka (ODS).

reklama