reklama

Richterová se Babiše ptala, z jakých zdrojů čerpá informace pro boj s covidem nebo pro názory na kolegy poslance. Přinesla mu knihu Česko inspirativní, která, jak uvedla, popisuje, jak se Piráti zapojili do boje s koronavirem, i výsledky jejich další práce, nikoli pouze snění. Babiš dříve vydal knihu nazvanou O čem sním, když náhodou spím.

Ministerský předseda podotkl, že je rád, že ho Piráti kopírují a připravili také knihu. "Postupně jste se marketing naučili od nás," řekl. Poznamenal, že názory na Piráty čerpá z vlastní hlavy. "Vy jste taky skutečně největší ohrožení naší země, s tou vaší politikou. Z vás jde skutečně strach," prohlásil. Piráty označil za proimigrační stranu s neomarxistickými názory. "Jste extrémní levice a propagujete drogy," uvedl.

Babiš také řekl, že neví, co Piráti udělali pro zvládnutí epidemie kromě toho, že popsali mnoho papírů. "Nemáte představu, jak funguje reálný život a jak funguje stát," míní.

Richterová se nedala a kromě toho, že ocenila jeho klidnou dikci, uvedla, že Piráti tiskly štíty, spolupracovali na aplikaci eRouška a na chytré karanténě a věnovali se i dobrovolnictví.

reklama