reklama

"Případem, který se stal v neděli, se policisté dál zabývají," informoval dnes ČTK mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

Napadení se odehrálo ve chvíli, kdy čtveřice ornitologů labutě přilákala krmivem, chytila je a při kroužkování je museli odborníci zasednout, což vyvolalo pozornost v nedalekém kempu. "Při kroužkování dvou labutí je jednačtyřicetiletý muž a patnáctiletý mladík svými těly zasedli, a tím je znehybnili, aby je mohli označit. V tom na místo z nedalekého autokempu přiběhli muži ve věku 45 a 51 let," popsal mluvčí.

Starší z útočníků patnáctiletého kroužkovatele podle policie udeřil a po uchopení za triko s ním prudce smýknul do strany, až mladík upadl. "Poté měl útočník fyzicky napadnout i třiačtyřicetiletou spolupracovnici kroužkovatelů. Při incidentu ránu od jednačtyřicetiletého kroužkovatele utržil i starší z útočníků," doplnil Kořínek. Mladší muž se sporu zúčastnil podle policie pouze verbálně.

Policisté na místě u všech aktérů provedli dechovou zkoušku. Starší z útočníků nadýchal přes dvě promile, ostatní zkoušky byly negativní. Policisté případ vyšetřuje jako přestupek proti občanskému soužití a proti majetku.