Sami meteorologové už v průběhu noci přiznali, že bouře nebyly tak extrémní, jak předpokládali. "Analyzujeme proč - důvodem bude patrně mocnost zádržné vrstvy a také absence proudění ve výšce kolem tří kilometrů," napsali na twitteru.

Například Karlovarský kraj bouřky prakticky minuly, uvedli hasiči. Zasahovali jen u dvanácti událostí, které se obešly bez zranění. Kolegové z Plzeňského kraje měli více práce. Do sedmé hodiny ráno měli 40 výjezdů, nejvíce na Domažlicku.

V Ústeckém kraji došlo k šestnácti událostem, nejvíce jich bylo na Litoměřicku. Nejčastěji šlo o popadané stromy přes komunikace. Po jedné hodině do jednoho stromu narazilo osobní auto na silnici I/13 mezi Mostem a Bílinou. Nehoda se obešla bez zranění.

Meteorologové ve výstraze předpovídali v Čechách extrémně silné bouřky s nárazy větru o rychlosti kolem 110 kilometrů za hodinu, kroupami o velikosti kolem pěti centimetrů a intenzivním deštěm. Nevylučovali ani vznik tornáda na západě a severozápadě Čech. Žádná hlášení o řádení ničivého víru ale nejsou k dispozici.

Pro pátek už není v platnosti žádná výstraha. "Dneska bude převážně hodně oblaků, rozfouká se vítr a místy zaprší," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na twitteru. Odpolední teploty nemusí někde dosáhnout ani 20 stupňů, jinde budou atakovat třicítku.