Kabinet zatím nemá jistou podporu rozpočtu, jedná o něm i s opozicí, protože hlasovat pro půlbilionový schodek se zdráhá i KSČM, která dosud rozpočtové návrhy vlády podporovala. "Nechci předčasné volby, ale v momentě, že by naše koaliční vláda nemohla prosadit rozpočty, které potřebuje, tak potom to samozřejmě může být otázka na stole," uvedl dopoledne Babiš.

Později na twitteru své vyjádření doplnil. "Předčasné volby? Na ty se ptali novináři. Já je vyloučil. Nechci je," napsal. Téma by podle něj bylo na řadě až na posledním místě. "Kdybychom viděli, že jiná cesta, jak prosadit proinvestiční rozpočet, který naše ekonomika nutně potřebuje, už prostě není," dodal.

Na briefingu před jednáním Sněmovny Babiš naopak uvedl, že volby nevyloučil a nebojí se jich. "Naopak, mám volební kampaně rád," řekl. Sněmovna je podle něj nepřátelská k občanům. "Pokud by vláda nemohla prosazovat rozpočet, který podporuje důchodce, zaměstnance, investice, obce, zkrátka všechny občany, tak potom je skutečně na pováženou se zeptat, jestli má smysl, aby tato Sněmovna pokračovala," řekl.

Později však znovu zopakoval, že žádné předčasné volby nechce. "Protože tato vláda je úspěšná, má jasné výsledky a je to vláda, která má jasné plány, přesně ví, co má dělat a funguje. Bohužel jsme menšinová vláda, tak čekáme, že nás Sněmovna podpoří, protože je to rozpočet totálně proinvestiční," dodal.

Předseda poslaneckého klubu koaliční ČSSD Jan Chvojka novinářům ve Sněmovně řekl, že si nemyslí, že by bylo téma předčasných voleb na pořadu dne. "Teoretická možnost tu vždy je, ale podle našeho názoru je to jedna z posledních možností," podotkl. Ani z pohledu opozičních stran by podle Chvojky nebyly volby zřejmě výhodné. "I když jsou silné ve svých výrocích, nebylo by to z jejich pohledu úplně rozumné vzhledem k tomu, jak by mohly dopadnout," řekl.