Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bývalý středočeský hejtman Rath je znovu na svobodě, propuštěn byl v úterý

David Rath
David Rath
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Někdejší vrcholný politik z řad sociální demokracie David Rath opustil vězení v Brně. Trest za korupci si tam odpykával od ledna poté, co jej soud poslal za mříže v rámci druhé věty kauzy ohledně manipulací kolem zakázek ve středních Čechách.

Podle právního zástupce Romana Jelínka je Rath na svobodě už od úterý. Soud v Brně rozhodl o propuštění bývalého středočeského hejtmana minulý týden ve čtvrtek. 

Rath zažil své nejúspěšnější období v politice v barvách ČSSD. V Paroubkově vládě byl ministrem zdravotnictví, mezi lety 2006 a 2013 zasedal v Poslanecké sněmovně. Od roku 2008 do roku 2012 byl také hejtmanem Středočeského kraje.

Právě v souvislosti s působením v této regionální funkci dostal od soudů tresty v souhrnné délce osmi let. 

Témata:  David Rath 1

Aktuálně se děje

15. dubna 2024 21:04

Češi pracují na zajištění další munice pro Ukrajinu, přiznal Fiala

Česko má nasmlouváno 180 tisíc kusů dělostřelecké munice pro ukrajinskou armádu a pracuje na zajištění dalších 300 tisíc kusů, prozradil premiér Petr Fiala (ODS) britskému deníku Financial Times. Evropa musí podle Fialy posílit také vlastní obranu.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Zbyněk Stanjura /ODS/

Podle Stanjury ODS nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.