reklama

Po zavedení vládních opatření proti šíření koronaviru nastalo v Česku výrazné oslabení provozu. Počet nehod se snížil oproti běžným dnům téměř o polovinu.

V týdnu od 16. do 22. března tak policie řešila 1002 dopravních nehod, v dalších dvou týdnech to bylo o několik desítek více. Ubývající počty aut na silnicích byly zřejmé i podle dopravních kamer silničářů. Intenzita dopravy podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) klesla zejména u osobních aut.

V tomto týdnu však téměř stejný počet dopravních nehod jako za třetí březnový týden policisté stihli napočítat už v prvních čtyřech dnech. Stejně je tomu i u počtu obětí nehod. Od pondělí do čtvrtka zemřelo na silnicích pět lidí, stejně jako za celý minulý týden. K růstu dopravy zřejmě přispělo teplejší počasí, kdy lidé častěji vyrážejí ven, a také blížící se Velikonoce.

Besip i policisté už v minulých dnech varovali před tím, že o Velikonocích lze na cestách očekávat větší počet svátečních řidičů, řada lidí navíc kvůli delší době, kterou tráví doma, ztratí řidičské návyky. Motoristé by si také měli dát pozor na větší množství cyklistů a motocyklistů.

Policie se během svátků zaměří zejména na dodržování rychlosti, prázdnější silnice totiž podle ní svádějí k překračování rychlosti. Od 1. dubna spustila akci zaměřenou na překračování nejvyšší povolené rychlosti, která bude pokračovat během Velikonoc a dále až do odvolání.

reklama