Deník N na konci předminulého týdne informoval o sporech mezi ministryní a vedoucím představitelem armády. Řehka podle listu zvažoval rezignaci, ačkoliv politička popřela, že by Řehka nabízel svou funkci k dispozici.

Černochová v rozhovoru pro Radiožurnál uvedla, že když nastoupila do funkce, byla zpravodajskými službami informována o možném korupčním problému, který se týkal vícero osob. Proto si vyžádala kontrasignaci povyšování a přesouvání plukovníků či jejich vysílání na jiné pozice.

Vojenské zpravodajství už dokončilo šetření, kauza tím podle Černochové skončila a ona přestává zasahovat do personálií uvnitř armády. Pokud by se situace opakovala, hodlá Řehku náležitě informovat o tom, že bude dočasně o některých věcech spolurozhodovat.

Řehka i Černochová minulý týden jednali s premiérem Petrem Fialou (ODS), podle kterého se řešila aktuální témata týkající se resortu obrany, například zlepšení spolupráce mezi jeho civilní a vojenskou částí. "Všichni jsme se shodli, že naším společným a nejvyšším zájmem je silná a moderní armáda a podle toho budeme postupovat," napsal Fiala na twitteru.