reklama

 Jde o individuální případy, které se nakazily v zahraničí. V Česku se virus zatím "komunitně nešíří", uvedl. Všichni tři nakažení přicestovali ze severní Itálie.

Ke karanténním opatřením by stát podle ministra přistoupil v případě, že by se virus začal po ČR šířit a infikovali se další lidé v řádu desítek či stovek.

"Tyto tři případy jsou cestovatelské anamnézy," prohlásil ministr. Není proto potřeba rozšiřovat opatření, která již ČR v boji s nákazou zavedla. "Ta doporučení jsou stále stejná," uvedl Vojtěch. Zopakoval, že důrazně doporučuje všem, kteří nemusí cestovat do rizikových lokalit, aby tak nečinili. Tři zaznamenané případy podle něj nemají těžký průběh onemocnění, u některých rizikových skupin však nemoc může být závažnější.

Testy na koronavirus byly dnes pozitivní ve třech ze 13 případů. Výsledky přezkoumá laboratoř v Berlíně.

Koronavirem, který se od prosince šíří z Číny, se ve světě dosud infikovalo přes 87.500 lidí a vyžádal si bezmála tři tisíce obětí. Drtivá většina případů se týká pevninské Číny, v Evropě je nejvíc zasažena Itálie. O nových případech informovaly dnes i okolní země. V Německu se počet infikovaných oproti sobotě takřka zdvojnásobil na 117 případů. Rakousko ohlásilo čtyři nově nakažené a celkově 14 případů.

Loading...

1 komentář (Poslední 01.03. 20:51) Napište svůj názor

reklama