reklama

Ministerstvo zdravotnictví od soboty nařídilo po návratu z Itálie dvoutýdenní karanténu lidem s trvalým pobytem v ČR a později i cizincům, kteří v Česku trvale či přechodně žijí.

Hamáček uvedl, že nutnost upravit režim turistů v Česku vyplynula z jednání pracovní skupiny, které se uskutečnilo na ministerstvu vnitra. "Ministerstvo zdravotnictví připravuje nové mimořádné opatření. Znamenalo by, že pokud se ukáže, že cizinec byl v nedávné době v místech, která byla postižena, a má příznaky, bude možné rozhodnout o jeho umístění do karantény," řekl Hamáček. Nyní podle něj takový postup možný není.

"Pokud by měl příznaky, dostal by (turista) možnost vrátit se do země původu, což bychom preferovali. Jinak by mu hrozilo umístění do karantény," uvedl Hamáček. Úřady podle něj nemohou zakázat Čechům cestovat do Itálie, pouze jim doporučovat, aby to nedělali.

Opatření vůči turistům i případné změny režimu na hranicích by podle Hamáčka měla probrat vláda a také Bezpečnostní rada státu. "Situaci vyhodnocujeme průběžně, uvidíme, jak se v ČR bude vyvíjet," uvedl. V úvahu podle něj do budoucna připadá i regulace akcí s vyšším počtem osob, případně další opatření.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama