Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Cizinec bodal v Praze do lidí. Do vězení nejde

Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Pachatel zadržen, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Pražský městský soud uložil devatenáctiletému muži, který v srpnu pobodal dva lidi v parku ve Stodůlkách, ochranné léčení. ČTK to dnes řekla mluvčí soudu Markéta Puci. Mladík podle znalců trpí těžkou duševní poruchou a v době činu nebyl příčetný. Pobodaná dvojice skončila s vážnými zraněními v nemocnici.

"Soud uložil obviněnému ochranné psychiatrické a protitoxikomanické léčení ústavní formou," uvedla Puci. Muž původem z Ukrajiny byl stíhán pro pokus o vraždu. Policisté ho v létě obvinili a skončil ve vazbě.

Protože však nebyl trestně odpovědný, nebyl podle mluvčí obžalován a soud rozhodoval pouze o uložení ochranného opatření.

Znalci podle serveru Novinky.cz zjistili, že cizinec trpí paranoidní schizofrenií. Měl halucinace a z vazby byl převezen do psychiatrické nemocnice v pražských Bohnicích, kde podstupuje léčbu.

Incident se odehrál v ulici Neústupného poblíž metra Luka. Mladík ve večerních hodinách zranil jedenašedesátiletého muže a padesátiletou ženu. Policisté ho zadrželi několik desítek minut po útoku přibližně 400 metrů od místa události. Muž byl značně agresivní.

Témata:  pokus o vraždu Praha psychiatrie

Aktuálně se děje

17. května 2024 19:50

Třináct zemí vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh

Třináct zemí, včetně sedmi členů Evropské unie, vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy a umožnil dovoz humanitární pomoci na toto palestinské území přes všechny dostupné přechody. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Petr Fiala ve volebním štábu Petra Pavla

Odbory odvolaly protest. Fiala je zve k jednacímu stolu

Premiér Petr Fiala (ODS) ocenil reakci odborů, které ve ve světle událostí na Slovensku zrušily plánovaný protivládní protest. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) to oznámila ve čtvrtek, protestní akce měla proběhnout v úterý 21. května. Důvody pro svolání demonstrace však podle zástupců zaměstnanců trvají.