reklama

Laboratoře ve čtvrtek provedly 7889 testů, zhruba o tisícovku méně než ve středu, kdy byl počet testů rekordní. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 08:30.

Podíl nových případů covid-19 na celkovém počtu testovaných v daném dni se dál snižuje. Zatímco v pondělí činil 2,37 procenta, v úterý klesl na 1,6 procenta, ve středu na 1,12 procenta a ve čtvrtek na 0,7 procenta. Čísla tak dál potvrzují, že Velikonoce, kdy lidé polevili v dodržování omezení zavedených vládou, jako je nošení roušek, se na výskytu covid-19 negativně neprojevily.

Během čtvrtka zemřelo podle údajů ministerstva pět lidí. Celkově připadá nejvíce úmrtí na Prahu, kde s nemocí covid-19 zemřelo 78 pacientů. Následuje Moravskoslezský kraj s 24 zemřelými a Středočeský kraj s dvacítkou obětí. Ve Zlínském kraji zemřel jediný člověk, což je ve srovnání krajů nejméně.

Aktuálně nemocných je v zemi 4789 lidí. Nižší oproti předchozím dnům byl ve čtvrtek počet hospitalizovaných, v nemocnicích jich bylo 395, z nich v těžkém stavu bylo 77 pacientů. Jako vyléčení nebo do domácí karantény dosud odešlo z nemocnic 546 lidí.

Vláda na základě epidemiologického vývoje ve čtvrtek uspíšila svůj harmonogram otevírání obchodů a dalších provozoven v Česku. Lidé se zároveň mohou ode dneška pohybovat ve volném prostoru ve skupinách až deseti osob, a ne maximálně ve dvou, jako dosud. Možné je také cestovat do zahraničí, včetně dovolených.

reklama