Volební potenciál vyjadřuje, kolik procent hlasů by mohl politický útvar získat, pokud by pro něj hlasovali všichni voliči, kteří jeho volbu zvažují. Celkový součet proto nemusí být 100 procent, neboť lidé mohou zvažovat volbu více stran.

V hlavním městě má největší potenciál koalice Spolu pro Prahu, která sdružuje občanské demokraty, TOP 09 a lidovce. Mohla by získat až 38,5 procenta hlasů. Následují Piráti s 28 procenty a hnutí ANO s 25 procenty. Čtvrté sdružení Praha sobě má podle průzkumu potenciál získat až 22 procent a o volbě hnutí STAN uvažuje 20 procent voličů. Všechny ostatní subjekty v hlavním městě mají volební potenciál nižší než 10 procent.

V Brně mělo na přelomu srpna a září nejlepší vyhlídky na výhru ve volbách uskupení Společně - ODS a TOP 09. Podle průzkumu disponuje potenciálem 34 procent, což je o jeden procentní bod více než druhá koalice KDU-ČSL a STAN. Třetí největší potenciál, 23 procent, vykazuje hnutí ANO. Následují Piráti s 20 procenty a první pětku uzavírá s potenciálem 15,5 procenta koalice Zelení, Žít Brno a Idealisté.

V Ostravě má nejsilnější pozici před komunálními volbami ANO. O tom, že by mu dalo svůj hlas, uvažuje 39 procent dotázaných. Následuje hnutí Ostravak s potenciálem 21,5 procenta a koalice Spolu, sdružující ODS, KDU-ČSL a TOP 09, s 19 procenty. Hnutí SPD přisuzuje průzkum potenciál 17 procent a Starostům pro Ostravu 15,5 procenta.

Agentury sbíraly data pro průzkum mezi 22. srpnem a 2. zářím. Do průzkumu se v každém městě zapojilo přes 1000 respondentů.