Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dálnici D5 před Prahou zablokovala smrtelná nehoda dvou nákladních aut

Záchranná služba hl. města Prahy
Záchranná služba hl. města Prahy
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Dálnici D5 před Prahou dnes dopoledne zablokovala nehoda dvou nákladních aut. Srážku nepřežila spolujezdkyně z jednoho vozu, záchranářům se ji nepodařilo oživit. Další člověk utrpěl mnohočetná poranění. Dálnice ve směru do Prahy byla déle než tři hodiny zcela neprůjezdná, následně se podařilo obnovit provoz nejdříve jedním a poté i druhým jízdním pruhem, vyplynulo z informací policie a záchranné služby.

Auta bourala po 10:00 na 8. kilometru ve směru do metropole, neprůjezdný úsek byl mezi Loděnicí a Rudnou. Všechny jízdní pruhy tam byly uzavřené kvůli záchranným pracím, řekla ČTK dopoledne policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Podle mluvčí krajské záchranné služby Moniky Novákové si nehoda vyžádala jedno úmrtí a jedno zranění. "Žena i přes snahu lékaře a záchranářů zraněním podlehla, muž utrpěl mnohočetná poranění a byl převezen do motolské nemocnice," dodala Nováková.

Zhruba ve 13:45 se podařilo obnovit provoz levým jízdním pruhem. Zcela průjezdná byla dálnice kolem 15:00.

Témata:  dálnice D5 nehody kamiónů

Aktuálně se děje

22. května 2024 16:52

Rusko chce revidovat státní hranice. Pak to údajně popřelo

Rusko ve středu odmítlo zprávy o plánech na revizi státní hranice v Baltském moři. Podle agentury Reuters, která se odvolává na ruskou státní tiskovou agenturu RIA, to uvedl nejmenovaný vojensko-diplomatický zdroj. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy