Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dívka zameškala ve škole 1100 hodin, policie obvinila rodiče

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Více než 1100 vyučovacích hodin zameškala bez řádné omluvy v uplynulém školním roce žákyně základní školy na Olomoucku.

Rodiče, kteří nedohlédli na školní povinnosti své dcery, policisté obvinili z ohrožování výchovy. U soudu jim hrozí až dva roky vězení. ČTK to dnes sdělila policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Obvinění z ohrožování výchovy si vyslechla pětapadesátiletá žena a její jedenašedesátiletý partner.

"Kriminalisté je viní z toho, že jako rodiče a zákonní zástupci mladistvé dcery měli zanedbat péči o její povinnou školní docházku, a tím jí umožnit vést zahálčivý život. Dívka měla v rámci základní školní docházky během uplynulého školního roku zameškat více jak 1100 vyučovacích hodin," uvedla Vaňharová.

Témata:  děti školství

Související

Aktuálně se děje

30. listopadu 2025 8:24

Zatím to není vážné. Zeman promluvil o dalších zdravotních problémech v rodině

Miloš Zeman v listopadu plnil stránky médií, protože ležel v jedné z pražských nemocnic. Dokonce se podrobil operaci. Nyní vyšlo najevo, že není jediným členem rodiny, který se potýká se zdravotními problémy. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy