Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do jeslí u Montrealu narazil autobus, podle policie dvě děti zemřely

Autobus, ilustrační fotografie.
Autobus, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Dvě děti přišly o život a dalších šest utrpělo zranění, když v kanadském městě Laval nedaleko Montrealu narazil do budovy jeslí autobus městské hromadné dopravy. Řidič autobusu skončil ve vazbě a čelí obviněním ze zabití a nebezpečné jízdy. Šéf místní policie agentuře AFP řekl, že vyšetřovatelé mají jeho čin za úmyslný.

"Je to strašlivá tragédie," řekl ministr pro veřejnou bezpečnost kanadské provincie Québec François Bonnardel. Policie města Laval uvedla, že autobus do dětského centra narazil kolem 08:30 místního času (14:30 SEČ). Strážníci následně vytvořili kolem budovy široký ochranný pás, zatímco na místo přijížděli rozrušení rodiče, uvedla agentura AP.

Záchranná služba uvedla, že po havárii potřebovalo lékařskou péči 12 lidí. Podle policejní mluvčí Eriky Landryové se očekává, že šestice zraněných dětí přežije. Věk obětí nebyl několik hodin po incidentu známý.

"Nedovedu si představit, čím si ty rodiny procházejí," komentoval vývoj kanadský premiér Justin Trudeau. "Jsem zdrcen. Všichni jsme," řekl premiér novinářům v budově parlamentu v Ottawě.

Zpravodajská společnost CBC uvádí, že jesle se nacházejí v klidné ulici, kde městská hromadná doprava běžně nejezdí. Letecké záběry ukazovaly, že autobus najel do přední strany budovy, která leží opodál od silnice na konci příjezdové cesty. Podle AFP více svědků vyjádřilo pocit, že řidič chtěl do místa schválně nabourat. Jedna žena rozhlasu Radio Canada řekla, že rodiče pozorovali řidiče, jak "úmyslně najel do jeslí".

Svědci popsali, že řidič po nárazu vystoupil z vozidla, sundal si oblečení a začal křičet. Podle jedné výpovědi se zároveň pokoušel vyprostit děti zpod autobusu. Několik svědků jej záhy zpacifikovalo a muž byl následně zadržen. "Byla to noční můra. Je to strašné. Nepřestával křičet. Nic neříkal," uvedl Hamdi Ben Chaabane, který žije nedaleko jeslí a havárii autobusu přihlížel.

Policie později uvedla, že muži je 51 let, jeho jméno nezveřejnila. "Myslíme si, že to bylo úmyslné, ale motiv neznáme," sdělil AFP šéf městské policie Pierre Brochet. Řidič, kterého odpoledne vyslýchali vyšetřovatelé, podle něj dosud nebyl trestán.

Starosta Lavalu Stéphane Boyer uvedl, že muž pro místní dopravní podnik pracoval deset let a že s ním až do dneška nebyly žádné problémy.

Témata:  nehody autobusů Autobusy Kanada

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 18:45

Policie brzy uzavře případ Vrbětice. Rakušan řekl, že vyšetřování finišuje

Policie by v květnu mohla uzavřít vyšetřování explozí v muničních skladech ve Vrběticích. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v nedělním vydání pořadu Otázky Václava Moravce potvrdil, že policejní vyšetřování finišuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy