Velmi opatrní musejí být řidiči například na Vysočině, kde se tvoří sněhové jazyky i na silnicích prvních tříd. Některé kopcovité úseky jsou nesjízdné pro nákladní auta, na silnici 602 na Hosovském kopci za Jihlavou ale mají problémy i osobní vozy. Kamiony blokovaly ráno silnici první třídy 34 u Jitkova na Havlíčkobrodsku a odstavené nákladní auto je kvůli kluzké vozovce také u Čížkova na Pelhřimovsku.

V Česku jsou některé komunikace v zimě pro kamiony uzavřené dlouhodobě. Týká se to třeba silnice III. třídy mezi Mníškem a Raspenavou přes Oldřichovské sedlo na Liberecku nebo silnice I/56 mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Bílou v Beskydech na Frýdecko-Místecku. Nesjízdná je také silnice III/4932 mezi Vizovicemi a Loučkou na Zlínsku, kterou silničáři v zimním období neudržují.

Na námrazu si řidiči dnes musí dát pozor například v oblasti vrchu Syrákov na Vsetínsku, u Petrůvky na Zlínsku nebo v okolí Božího Daru a dalších obcí v Krušných horách v Karlovarském kraji. Motoristé na ni mohou narazit i na silnicích nižších tříd v Brně, na Brněnsku a na Vyškovsku. Na silnici číslo 46 ze Šternberka na Olomoucku směrem na Horní Loděnici se časně ráno vytvořila ledovka. Silničáři upozorňují na náledí také na dálnici D6 u Jenišova, Louček a Tisové v Karlovarském kraji.

Námraza je v rovněž úsecích z Teplic směrem na Cínovec k přechodu s Německem, na silnici I/7 na Chomutovsku nebo u Dobroměřic nedaleko Loun. Při cestě do ski areálu Klínovec musí řidiči počítat s uzavřenou silnicí II. třídy mezi Horní Halží a chatou Nástup v okrese Chomutov.

Opatrnost je na místě při jízdě na Horní Malou Úpu na hřebenech Krkonoš. Na cestě leží ujetá a místy zledovatělá vrstva sněhu. Ujetá vrstva sněhu leží i na nesolených silnicích v Orlických horách a na Broumovsku. Silnice I/11 z Jablonného nad Orlicí a Červenou Vodou přes Suchý vrch je sjízdná pouze se sněhovými řetězy. V Železných horách mohou být vozovky lokálně zledovatělé.

Problémy byly nad ránem například na 51. kilometru dálnice D1, kterou po 2:00 uzavřela ve směru na Prahu nehoda dvou nákladních vozidel. Na dálnici byla zledovatělá vozovka, zhruba tři hodiny bylo místo zcela neprůjezdné.