Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Elektrárna Chvaletice je kvůli požáru mimo provoz

Elektrárna Chvaletice
Elektrárna Chvaletice
Foto: Sev.en

Hnědouhelná elektrárna Chvaletice přeruší na několik dní dodávky elektřiny kvůli požáru kabelového svazku.

Požár ve středu vedl k odstavení všech výrobních bloků. Informoval o tom podle serveru Blesk zástupce elektrárny Petr Dušek.

„Dodávky tepla do okolních obcí zůstávají zajištěny a provoz by měl být obnoven během několika dní,“ uvedl Dušek.

Dodal, že odstávka neohrozí stabilitu elektrizační soustavy, protože společnost ČEPS, která zodpovídá za provoz přenosové sítě, je na takové situace připravena.

Témata:  elektrárny Pardubický kraj

Související

Aktuálně se děje

3. července 2026 9:59

250 let americké nezávislosti. V Česku nasvítí palác na Hradčanech

Spojené státy americké už v sobotu oslaví 250 let od vyhlášení Deklarace nezávislosti. Tento významný moment moderních světových dějin se bude připomínat i v Česku. Zbarví se například sídlo ministerstva zahraničí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy