reklama

Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Laboratoře v neděli provedly 4826 testů na přítomnost nového koronaviru. Bylo to nejvíc za celý minulý týden. Podíl pozitivních testů ministerstvo zatím nezveřejnilo.

U většiny nakažených má nemoc mírný průběh. Momentálně je s covidem-19 hospitalizováno 134 lidí, těžký průběh má 19 z nich.

Nejhorší situace je aktuálně v Moravskoslezském kraji, kde hygienici v pátek rozšířili protiepidemická opatření na celý region. Nemoc covid-19 se objevila například v Městské nemocnici Ostrava, na dětském táboře ve Štramberku nebo v různých podnicích na Ostravsku, Novojičínsku i Frýdecko-Místecku. Podle epidemiologů se nákaza šíří do rizikové skupiny mezi lidi starší 65 let.

Za posledních sedm dní přibylo na Karvinsku na 100.000 obyvatel zhruba 47 nakažených, což je nejvíce ze všech regionů ČR. V sousedním Frýdecko-Místecku je to téměř 37 nakažených na 100.000 obyvatel, na Novojičínsku přibližně 14 nakažených na 100.000 obyvatel a na Ostravsku je jich deset.

Další lokální ohnisko je ve Vlčnově na Uherskohradišťsku. Od soboty musejí lidé v obci povinně nosit ochranu úst a nosu ve veřejné dopravě a vnitřních prostorách. Hromadné akce se mohou konat maximálně s 500 lidmi, je nutné při nich dodržovat rozestupy. Na Uherskohradišťsku hlásí za sedm dní přibližně 23 případů nákazy na 100.000 obyvatel.

Třetím nejpostiženějším regionem Česka je podle této statistiky momentálně Mělnicko, kde mají za uplynulý týden téměř 23 nakažených na 100.000 obyvatel. Lokální ohnisko se tam objevilo v Čečelicích. Jde o brigádní pracovníky zemědělské firmy, kteří jsou na ubytovně. Onemocnění testy prokázaly u deseti z nich.

reklama