Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Fiala se omluvil klientům, kteří žádají o důchod a stále čekají

Petr Fiala (ODS)
Petr Fiala (ODS)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Premiér Petr Fiala (ODS) se v rozhovoru pro ČTK omluvil lidem, kteří žádají o důchod a čekají na dokončení procesu neúměrně dlouho. Zdravotní pojišťovny zároveň po těchto osobách už nebudou požadovat úhradu pojistného.

"Omlouvám se všem klientům, kteří si žádají o důchod. Víme, že čekají dlouho a je to neúměrné," řekl Fiala v rozhovoru. Jako příčiny uvedl souběh vysokého počtu žádostí o předčasný důchod a žádostí o výchovné a také složitou personální situaci. Podle premiéra už byla přijata opatření.

Ministerstvo práce a sociálních věcí zároveň v pátek informovalo, že jeho zástupci jednali s činiteli zdravotních pojišťoven a České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) o situaci žadatelů o důchod, kteří již nejsou zdravotně pojištěni, přičemž vyřizování žádostí se protáhlo na více než 90 dní.

Podle úřadu došlo k dohodě, že ČSSZ předá v průběhu příštího týdne údaje o žadatelích do centrálního registru pojištěnců, aby o nich měly zdravotní pojišťovny příslušné informace. Po této skupině osob pak úhrada pojistného již nebude požadována.

Témata:  Petr Fiala důchody

Aktuálně se děje

16. června 2024 18:01

Pellegrini přijede do Česka. Návštěva má být symbolem usmíření

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v diskusním pořadu veřejnoprávní televize RTVS prozradil, že český protějšek Petr Pavel vnímá blížící se Pellegriniho návštěvu Česka jako možná symbol usmířen mezi oběma zeměmi po březnovém přerušení mezivládních konzultací. Pellegrini dorazí do Prahy 26. června. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy