reklama

S přesným termínem schůzky Fiala odkázal na prezidentovu kancelář. Kancléř Vratislav Mynář později sdělil deníku Blesk, že schůzka Zemana s Hladíkem se uskuteční ve středu.

Fiala navrhl Zemanovi jmenování Hladíka minulý týden, ve funkci má nahradit svou stranickou kolegyni Annu Hubáčkovou, která počátkem října rezignovala ze zdravotních důvodů. Resort dočasně vede lidovecký předseda a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Fiala chtěl s návrhem na Hladíkovo jmenování počkat na případný posun v kauze přidělování městských bytů v Brně. Kvůli ní policie zasahovala i v Hladíkově kanceláři, z ničeho jej ale neobvinila. Bývalý náměstek brněnské primátorky několikrát uvedl, že s policisty spolupracoval.

"Pan prezident se chce setkat s Petrem Hladíkem a bavit se s ním o všech okolnostech a věcech, které provázejí to jmenování," řekl Fiala na dotaz, zda je pravda, že má Zeman ke jmenování výhrady. Premiér dodal, že předpokládá, že po schůzce Zeman sdělí své rozhodnutí o dalším postupu. Poznamenal, že tématem schůzky by mohly být i Hladíkovy úkoly na ministerstvu životního prostředí.

Minulý týden Fiala ČTK sdělil, že chtěl poskytnout dostatek času, aby se situace kolem Hladíka vyjasnila a že potřebná doba již uplynula. "Podle informací, které jsou k dispozici, není Petr Hladík z ničeho obviněn a není proti němu vedeno trestní stíhání. Proto jsem vyhověl nominaci KDU-ČSL a poslal prezidentu republiky návrh na jmenování Petra Hladíka ministrem životního prostředí," uvedl Fiala ve čtvrtek.