Do 31. prosince budou firma a město řešit, jak nastavit pokračování smluvního vztahu. "Získali jsme čas," řekl po déle než tři hodiny trvajícím jednání starosta Luboš Michalec (Sdružení pro Rokytnici). Dnešní dohoda je podle informací ČTK ústní.

Firma kvůli sporu s městem o cenu tepla v sobotu zastavila dodávky. Bez tepla bylo ve dvoutisícovém městě asi 350 domácností, škola a ústav sociální péče.

Problém zdražení pelet a ceny tepla město s firmou řeší zhruba rok. V říjnu město firmě vypovědělo smlouvu. Firma uvedla, že do soboty topila z dobré vůle a bez smluvního vztahu v dodávkách pokračovat nemůže. Podle starosty město smlouvu vypovědělo proto, aby se oba subjekty vyvázaly z pět let staré smlouvy, která nedokázala řešit razantní zdražení paliva, když počítala jen s inflačními nárůsty.

Firma Ekoenergy Moravia teplo v Rokytnici vyrábí od počátku roku 2017 na svém zařízení, které má v objektech města na základě desetiletého kontraktu. Prostřednictvím rozvodů městské společnosti Centep se teplo ze tří kotelen Ekoenergy Moravia dostává ke konečným spotřebitelům.

reklama