Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Gymnázium Pelhřimov museli evakuovat. Studentka tvrdila, že je uvnitř ozbrojený muž

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policie ve čtvrtek kolem poledne zasahovala na gymnáziu v Pelhřimově. Konkrétně obdržela oznámení od studentky o ozbrojeném muži na chodbách školy. Proběhla evakuace, podezření se nakonec nepotvrdilo. 

Na případ upozornil web novinky.cz. Policie na základě oznámení poslala k budově gymnázia všechny dostupné hlídky a její příslušníci začali s pátráním uvnitř budovy. Oznámení o ozbrojeném muži obdrželi strážci zákona krátce před jedenáctou hodinou od jedné ze studentek. 

Policisté nakonec přistoupili k evakuaci celé školní budovy. Studenti a zaměstnanci školy zamířili do nedalekého kulturního domu Máj. Prohlídka budovy skončila po 13. hodině, kdy se všichni lidé mohli vrátit do školy.

Údajně ozbrojeného muže se ve škole najít nepodařilo. "Vedení školy i policisté jsou v kontaktu s rodiči studentky, která celou věc oznámila. Dívce byla zajištěna zdravotní pomoc i péče školního psychologa," řekla webu policejní mluvčí Dana Čírtková.

Česko zažilo nejhorší případ střelby ve škole na konci předloňského roku. Útok v budově FF UK na náměstí Jana Palacha se odehrál ve čtvrtek 21. prosince 2023. Nepřežilo jej 14 lidí, mezi oběťmi byli studenti i vyučující. Pachatel už předtím zavraždil svého otce v domě v Hostouni na Kladensku. Následně se ukázalo, že je zodpovědný také za dvojnásobnou vraždu muže a dítěte v Klánovickém lese, která se stala o necelý týden dříve. 

Témata:  školství Policie ČR Vysočina

Související

Aktuálně se děje

8:35

K Zemi se řítí půltunový sovětský kolos. Může dopadnout do Česka

Kosmos 482, neúspěšná sovětská sonda, která měla v roce 1972 zamířit k Venuši, by mohla v sobotu 10. května po více než půlstoletí stráveném na oběžné dráze Země nekontrolovaně vstoupit do atmosféry a dopadnout zpět na povrch planety. Podle výpočtů evropského centra pro sledování objektů na oběžné dráze (EU SST) existuje malé riziko, že zbytky sondy dopadnou na pevninu – včetně střední Evropy a Česka. Pravděpodobnější však je, že skončí v některém z oceánů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy